Троєщинський осередок: Чому український кордон з Росією досі "гуляє"

Після виявлення в Києві майже сотні нелегалів, які потрапили сюди з Росії, все керівництво прикордонників має шукати собі нову роботу

Троєщинський осередок: Чому український…

Учора у Києві поліція виявила осередок проживання нелегальних мігрантів. В одному із хостелів в районі ринку "Троєщина" на території автогаражного кооперативу правоохоронці затримали 98 осіб. У 32 із затриманих не було жодних документів, які надають право на проживання в Україні. Серед нелегалів виявилися уродженці Азербайджану, Бангладеш, Таджикистану, Узбекистану, Росії. "Встановлено, що всі вони потрапили до Києва з Російської Федерації в обхід офіційних пунктів пропуску через державний кордон України. За таку "мандрівку" кожен з нелегалів сплачував від 3 до 5 тисяч доларів своїм землякам, які сприяли їм у незаконному переміщенні", - йдеться у повідомленні поліції, зазначивши, що вони опинилися в Україні з метою в подальшому потрапити до країн Європи.

Щоправда, версія відносно міграційних цілей усіх без виключення затриманих навряд чи відповідає дійсності. Справа в тому, що місце компактного проживання біля ринку "Троєщина" - найбільшого торгівельного майданчику в Києві – наводить на думку, що мігранти (особливо ті, що мають хоч якісь документи) насправді працювали саме там, і нікуди в Європу їхати особливо не збиралися.

Варто зазначити, що на ринку "Троєщина" вже давно, особливо не приховуючись, існують емігрантські "квартали". І це непоодинокий випадок. Ні для кого не секрет, що при деяких найбільших торжищах, як "7-ий кілометр" під Одесою, живуть сотні, якщо не тисячі мігрантів. А самі ж ринки давно перетворилися на перевалочні бази для нелегалів. Але поліція, яка мала б проводити рейди по ринкам, чомусь цього не робить. Хоча, можна не сумніватися: результативність подібних перевірок на тій же "Троєщині" була б надзвичайно високою.

Центральне питання в цій історії, на яке має відповісти керівництво держави, полягає у наявності "прохідного двору" на кордоні з країною-агресором. Звідки повним ходом йде вал нелегалів, яких чомусь вперто ігнорують прикордонники. Яскравий приклад: пафосна заява керівництва ДПС України про посилення з 11 травня охорони кордону з ЄС за рахунок понад 300 військових з резервів Національної академії Держприкордонслужби в рамках прикордонної операції "Кордон-2018". Може було б більш логічно, аби цих військових все ж таки відправили на східний кордон з Росією? Але ж ні…

Не дивлячись на те, що всі прекрасно знають, як через майже повну бездіяльність прикордонників мали місце приклади переходу через "прозорий" кордон диверсантів, які потім спокійно отримують тут, в Україні, посвідки. Так, варто згадати, минулорічний замах на вбивство чеченського добровольця Адама Осмаєва в Києві. Тоді його дружина Аміна Окоєва знешкодила кілера. Утім, цікаво, що після затримання тяжкопораненого вбивці-невдахи виявився український паспорт на ім'я Олександра Дакара. Ще пізніше виявилося, що насправді він – уродженець Росії, чеченець Артур Денисултанов-Курмакаєв.

На жаль, керівництво прикордонної служби в особі генерал-полковника Петра Цигикала чомусь ніяк не реагує на подібні виклики. Лише посилення кордону, покращення діяльності прикордонників може вирішили не лише питання незаконних мігрантів, але й російських провокаторів та диверсантів, які досі можуть за бажання спокійно переходити наш кордон і вчиняти в Україні резонансні злочини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme