Трьом "суддям Майдану" загрожує звільнення

Трьох суддів можуть люструвати за завідомо неправосудні рішення проти активістів Євромайдану
Depo.Влада
3 листопада 2015 20:07
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили у прес-службі Вищої Ради Юстицій, передає depo.ua.

На розгляд до Верховної Ради можуть потрапити клопотання про звільнення судді Дніпровського районного суду Києва Віталія Марцинкевича, судді Шевченківського районного суду Києва Андрія Трубнікова та судді Дарницького районного суду Києва Сергія Пойди.

"Рішення були прийняті за підсумками розгляду висновків Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Марцинкевич, Трубніков та Пойда застосували найсуворіші запобіжні заходи до активістів Євромайдану без врахування особи та обгрунтування. Євромайданівців було заарештовано на 60 діб", - зазначила працівник прес-служби Вищої ради юстиції Оксана Лисенко.

Загалом, за її словами, від міністерства юстиції України надійшло вже понад 60 звернень щодо порушення вимог несумісності суддів.

"Мова йде про Закон України "Про відновлення довіри до судової системи України" (про люстрацію суддів), ухвалений Верховною Радою 8 квітня 2014 року №1188-VII", - сказала Лисенко.

Вона додала, що на засіданні дисциплінарної секції Вищої ради юстиції також порушувалися питання щодо дій прокуратури та слідства під час Революції гідності. "Прокурори та слідчі у той час підтримували обвинувачення відносно майданівців та допустили низку процесуальних порушень, про що було зазначено перевіркою проведеною ВРЮ", - повідомила Лисенко.

Нагадаємо, що за період своєї роботи Вища рада юстиції прийняла рішення про звільнення тільки одного судді, який виносив неправомірні рішення щодо активістів Революції гідності, - судді Бабушкінського районного суду Дніпропетровська Миколи Бібіка.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влада