ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Трейд Коммодіті" на тендерах спеціально занижувала ціну до неадекватної

Речник МВС Артем Шевченко розповів деталі історії із багатомільйонною оборудкою "Трейд Коммодіті"

Depo.Влада
12 жовтня 2017 19:52
ФОТО: depo.ua

Про це він написав на Facebook, передає Depo.ua.

"Національна поліція України відмовила спритним ділкам з нікому раніше невідомого ТОВ "Трейд Коммодіті" в укладанні сумнівних договорів по закупівлі нафтопродуктів. Навіть не зважаючи на неодноразові спроби блокування закупівлі та оскарження результатів торгів, їхня аж надто заманлива і наполеглива пропозиція була остаточно відхилена на початку цього тижня. Вдалося вчасно розгледіти її потенційно корупційний характер", - написав Шевченко.

Він пояснив, що формально відмовили через істотну невідповідність тендерної документації чинному законодавству: "Внаслідок принципової позиції МВС України і Нацполіції не допущено витрати 380 мільйонів гривень з бюджету".

Шевченко повідомив деталі цієї справи. Зокрема, для забезпечення невідкладних потреб у службовій діяльності Національна поліція в установленому законодавством порядку проводила у вересні 2017 року закупівлю бензинів А-92, А-95 і дизельного палива. Всього до закупівлі були оголошені 6 лотів (UA-2017-08-19-000779-a). Запланована вартість закупівель склала 380 млн гривень. За результатами аукціону в електронній системі Prozorro найнижчу ціну для всіх марок бензинів і дизельного палива запропонувало товариство з обмеженою відповідальністю "Трейд Коммодіті". Компанія не була раніше відомою і почала з 2016 року, "немов гідра, почала розростатися на паливному ринку і отримувати великі замовлення на постачання палива, зокрема від державних підрядників".
Цей учасник подав документи до процедури закупівлі за схемою, раніше апробованою і впровадженою у кількох державних замовників.

Суть цієї схеми, за словами Шевченка, полягає в зниженні під час електронного аукціону ціни на бензини (дизпаливо) до неадекватного рівня, навіть значно нижчого за ринкові ціни, що не можуть собі дозволити інші учасники тендеру на кшталт відомих мережевих постачальників ОККО чи WOG.
Після укладання договору про закупівлю представники ТОВ дуже швидко (подекуди неодноразово) зверталися до замовника з вимогою про підвищення ціни на поставлені нафтопродукти. Така вимога була обумовлена тим, що діюча за договором ціна є нижче ринкової. При цьому згода державного органу на підняття вартості бензину (дизеля) та внесення змін до договору могла призвести до вкрай негативних наслідків.

"Усвідомлюючи всі ризики такої ситуації, а також те, що подані ТОВ документи у складі тендерної пропозиції істотно не відповідали вимогам тендерної документації згідно із законодавством, Національна поліція під час проведення процедури закупівлі відхилила пропозицію ТОВ "Трейд Коммодіті" за всіма лотами та не допустила укладання з ним договорів на поставку нафтопродуктів. Унаслідок відхилення пропозиції не допущено сплати бюджетних коштів. Протягом вересня – початку жовтня представники цієї фірми викручували руки Нацполіції: використовували всі можливі механізми до спонукання укладанню договорів, зокрема – шляхом блокування закупівлі, оскарження її результатів в Антимонопольному комітеті тощо", - додав представник МВС.

Нагадаємо, що підозрювані в причетності до розкрадання 149 млн гривень при закупівлі палива для Міністерства оборони посадові особи товариства з обмеженою відповідальністю "Трейд Коммодіті" (Кам'янське), яке перемогло в тендері, втекли.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада