Кривава "біла балаклава": Який переворот і зрив виборів готує Росія

Провокатори, координовані з-за поребрика, розраховують підняти заворушення з нагоди виборів в Україні. І, на жаль, окремі кандидати в президенти розповідями про "масові фальсифікації" підносять цим провокаторам патрони

Кривава "біла балаклава": Який переворот…

СБУ знайшла і затримала людину, яка в листопаді 2018 року, закривши обличчя білою маскою, записала та виклала в YouTube відеоролики із закликом до "третього Майдану". Тоді на заклик відгукнулися кількасот маргіналів. Як стало відомо сьогодні, "білою балаклавою" виявився помічник нардепа Надії Савченко – такий собі Євген Моринець. Його підозрюють у роботі на російські спецслужби.

Як повідомив на брифінгу заступник голови СБУ Віктор Кононенко, відбулися обшуки в офісі та за місцем проживання трьох активних учасників групи підтримки Надії Савченко, "які в координації з відомим агентом російських спецслужб Миколою Дульським, що переховується від українського правосуддя на Росії, здійснювали підготовчі заходи для організації провокацій, які мали стати поштовхом до насильницької зміни влади".

У Моринця знайшли "коктейль Молотова", який він нібито планував використати найближчим часом. У СБУ вважають, що "біла балаклава" готував масові протести після першого туру виборів президента під приводом начебто фальсифікацій. Активні дії мали початися в день голосування 31 березня, після закриття виборчих дільниць. Про це свідчать фрагменти переговорів Моринця, оприлюднені СБУ на YouTube-каналі служби. З цих розмов випливає, що в координації з Дульським Моринець мав забезпечити кровопролиття і захоплення адміністративних будівель, насамперед Верховної Ради. Почати штурмувати органи влади терористи збиралися з Чернівецької області.

Моринцю повідомили про підозру за чч.1 і 3 ст.109 Кримінального кодексу України – "Дії, спрямовані на захоплення державної влади". Отже, спецслужба продовжує ворушити кубло російської агентури, центром якого може виявитися ув'язнений нардеп Надія Савченко. Днями апеляційний суд Чернігівської області продовжив їй та її подільнику Володимиру Рубану термін утримання під вартою на два місяці, до 15 квітня. Нагадаємо, колишню льотчицю та бранку Кремля звинувачують у підготовці терактів у центрі Києва. А недавно їй відмовили в реєстрації кандидатом у президенти України.

Про події листопада 2018 року, пов'язані зі спробою заколоту "білої балаклави", Depo.свого часу детально інформувало читачів. Нагадаємо про Дульського. Активну антиукраїнську діяльність цей лідер радикальної молодіжної організації "Наждак" веде щонайменше з 2015 року. На сайті Міністерства внутрішніх справ зазначено, що Дульський підозрюється за ч.2 ст.110 ("Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України") Кримінального кодексу. Також його розшукують за погрозу вбивством.

Дульський зник 16 вересня 2016 року, хоча в YouTube продовжує плодити різного роду ролики про український політикум. Та фізична відсутність не заважає йому знаходити виконавців провокацій.

У березні 2017-го невідомі обстріляли з гранатомета генеральне консульство Польщі в Луцьку. Того ж дня група осіб із шинами, фаєрами і квадрокоптером для зйомки під гаслами захисту польської меншини спробувала перекрити трасу "Львів – Рава-Руська". СБУ назвала це акцією, спланованою російською спецслужбою, "провокацією з метою загострення українсько-польських міждержавних відносин і оперативної обстановки всередині держави". Були затримані організатори, учасники і названий координатор – згаданий Дульський.

А у квітні 2017-го в Одесі під його "патронатом" намагалися організувати фейковий протест нібито болгарської етнічної меншини проти "утисків влади". Учасникам, жоден з яких болгарином не був, пообіцяли по 10 доларів за пішу ходу до консульства Болгарії. Координатора акції затримали, він дав свідчення на Дульського.

Нинішній рік, коли мають відбутися вибори президента і Верховної Ради, є вирішальним для Кремля в його намаганні повернути Україну під свій контроль. На тлі виборів як з об'єктивних причин, так і через свідоме нагнітання емоцій політиками зростає протестний потенціал українського суспільства. Щоб скористатися цим фактором, Росія активізує своїх агентів впливу і диверсантів.

Наскільки ймовірний сценарій зриву виборів, провайдером якого мала виступити "біла балаклава"? Масштабні акції маловірогідні. Але провокувати локальне заворушення кремлівські агенти готові – це доводять інспіровані ними підпали церков московського патріархату в нашій країні. Звісно, це не єдина схема дестабілізації. Мусимо визнати: в Україні досі діє розгалужена мережа російської агентури. Недарма ж частина кандидатів у президенти попросили охорону, остерігаючись замахів. Залишається сподіватися, що таким діям дадуть раду наші спеціальні служби.

Звернемо увагу ще на один показовий момент. Інформаційним приводом для кривавої бані 31 березня мало стати повідомлення про начебто фальсифікацію результатів голосування. І саме про це як про доконаний факт, апріорі, задовго до самого "дня ікс" говорить низка кандидатів у президенти. Навіть меморандум з цього приводу підписали. Тим самим волею-неволею створюючи ґрунт для провокацій з боку агресора.

Тоді як схема протидії фальсифікаціям мала б бути такою: є інформація про порушення – пиши заяву до правоохоронних органів. Тим більше, що міністр внутрішніх справ заявив про намір його відомства жорстко протидіяти будь-яким спробам порушити нормальний перебіг виборчого процесу. А кричати "тримай вовка" за відсутності хижака – це не дбати про чесність кампанії, а допомагати моринцям, дульським і тим, чиї фігури стоять за ними.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook