Трепак розповів, як отримав "чорну бухгалтерію" ПР

Колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак розповів, як отримав документи про тіньову фінансову діяльність Партії регіонів
Depo.Влада
3 червня 2016 10:14
ФОТО: depo.ua

Про це він повідомив в ефірі "112 Україна", передає depo.ua.

"Коли я отримав ці документи, я отримав їх як звичайний громадянин, вже не працюючи на посаді першого заступника голови. Коли я їх проаналізував, вивчив, відразу передав до НАБУ, тому що злочини, які я побачив там, відносяться до компетенції НАБУ. Я вирішив оприлюднити інформацію про існування таких документів і про факт передачі їх мною до НАБУ. Не самі матеріали, а про те, що вони існують і що вони собою являють. Чому я пішов на цей крок? По-перше, в цих документах, на мою думку, ідеться про надважливу суспільну інформацію, про яку громадяни мають знати обов’язково. По-друге, оприлюднення цієї інформації є гарантією того, що документи будуть реалізовані відповідно до чинного закону. Я добре знаю стан нинішньої правоохоронної системи і просто віддати такі документи на відкуп я не міг. Головною метою було поставити розгляд їх під суспільний контроль", - розповів Трепак.

Він також не став розповідати, де документи перебували протягом останніх двох років.

"Я думаю про це буде знати НАБУ", - сказав екс-заступник глави СБУ, додавши, що вже подав рапорт про звільнення зі спецслужби.

Також він заявив, що не знайомий з нардепом Сергієм Лещенком.

Нагадаємо, що 28 тревня колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак заявив, що передав до НАБУ документи, що підтверджують незаконні виплати "Партією регіонів" готівкових коштів (2 млрд грн) низці колишніх та нинішніх високопосадовців.

31 травня Лещенко виклав у публічний доступ документи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів, які днями отримало Національне антикорупційне бюро. Його викликали в НАБУ на допит 3 червня. 

2 червня НАБУ допитало в цій справі депутата Верховної Ради 6-го скликання Тараса Чорновола.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада