"Це лише початок": Порошенко анонсував нові "судові" укази

Для побудови нової справедливої судової системи необхідно ліквідувати старі і створити нові місцеві суди

Про це президент України Петро Порошенко заявив на урочистостях з нагоди запуску роботи оновленого Верховного суду в Мистецькому арсеналі, передає Depo.ua.

Він також наголосив, що судова реформа лише розпочалася, бо найближчим часом будуть нові укази. "У межах мої конституційних повноважень мною буде виданий указ про ліквідацію і створення нових місцевих судів, що сприятиме повному перезавантаженню судової системи", - сказав президент.

За його словами, після перезавантаження судової системи українці зрештою здобудуть право на справедливість та право.

"Все це робиться для того, дорогі друзі, щоби захистити простого українця, щоб українець мав право на правду, мав право на справедливість. А нова судова система, включаючи Верховний суд, мала високу довіру українців. Це також захищає підприємців українського і міжнародного інвестора, підвищує інвестиційну привабливість нашої держави, підвищує зростання економіки разом з іншими заходами, які ми разом з урядом і Верховною радою вживаємо", - підкреслив Порошенко.

Президент також побажав суддям успіхів у їхній нелегкій справі. "Дорогі мої судді, буде сильними, міцно тримайте у рівновазі терези української Феміди. Спільною і наполегливою працею ми збудуємо нову судову систему, де найвищою цінностями будуть людина і верховенство права", - підсумував глава держави.

Нагадаємо, що сьогодні в Україні розпочинає роботу оновлений Верховний суд, який стає єдиною касаційною інстанцією України.

Довідка: Верховний суд - це найвищий суд у системі судоустрою України, касаційна інстанція, у певних випадках - суд першої або апеляційційної інстанції. Він аналізує судову статистику, узагальнює судову практику; звертається до Конституційного суду щодо конституційності правових актів та стосовно офіційного тлумачення Конституції України. Окрім того, Верховний суд надає висновок щодо наявності чи відсутності держзради чи іншого злочину у діяннях президента України, може внести за зверненням Верховної Ради подання про неспроможність виконання президентом своїх повноважень за станом здоров'я.

У складі Верховного суду діє Велика палата, Касаційний адміністративний суд, Касаційний господарський суд, Касаційний кримінальний суд, Касаційний цивільний суд. У кожному касаційному суді утворюються судові палати з розгляду окремих категорій справ з урахуванням спеціалізації суддів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна