Transparency International вимагає від Порошенка не відкладати е-декларування

Україна не повинна відкладати запуск електронної системи моніторингу активів політиків і держслужбовців, яка є однією з ключових умов для отримання безвізового режиму з Євросоюзом
Depo.Влада
10 серпня 2016 14:48
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві глобальної організації по боротьбі з корупцією Transparency International, передає depo.ua.

В організації нагадали, що у червні під час зустрічі керівника ТІ Хосе Угаса з президентом України Петром Порошенком останній висловлював наміри запустити електронне декларування у серпні.

"Настав час для України вжити серйозних заходів по боротьбі з епідемією корупції в політичних і ділових колах. Президент Порошенко казав, що ця проста електронна платформа буде запущена в серпні, і що всі, хто брехав у деклараціях, нестимуть кримінальну відповідальність", - заявив Угас.

Глава ТІ наголосив, що президент Петро Порошенко повинен тримати своє слово, незважаючи на опозицію тих, хто виступає проти прозорості.

"Якщо система не буде введена в експлуатацію, світ побачить, що президент Петро Порошенко несерйозно ставиться до боротьби з корупцією і приведення корумпованих політиків і чиновників до відповідальності" - заявив Хосе Угас.

Крім того, нагадують у Transparency International , відсутність вчасного запуску системи електронного декларування також буде впливати на перспективи України в отриманні безвізового режиму з Європейським Союзом.

Нагадаємо, що Київ обіцяв запустити систему до 15 серпня, однак цей термін може бути зірваний через проблеми із затвердженням атестату на систему захисту. Проблеми виникли з боку двох згаданих інституцій - Держспецзв’язку та НАЗК.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада