Трамп наказав заморозити допомогу Україні через 1,5 год після розмови із Зеленським

Пентагон отримав першу офіційну вказівку призупинити надання Україні військової допомоги за півтори години після телефонної розмови президентів США та України 25 липня

Це стало зрозуміло з електронних листів, отриманих за рішенням суду неприбутковим центром громадського контролю за урядовими структурами, передає Depo.ua  з посиланням на "Голос Америки".

В електронному листі директор програм з нацбезпеки при Білому домі Майк Даффі просив Пентагон зупинити допомогу Україні до наступних вказівок.

Нагадаємо, станом на 20 листопада понад $35 млн з приблизно $400 млн допомоги від США Україна досі не отримала.

Як відомо, наприкінці серпня ЗМІ повідомляли, що президент США Дональд Трамп попросив свою команду національної безпеки переглянути програму фінансування, відому як Ініціатива сприяння безпеці в Україні, щоб забезпечити використання цих грошей в інтересах Сполучених Штатів.

4 вересня стало відомо, що група американських сенаторів – республіканців і демократів – направила президенту США Дональдові Трампу лист із закликом без зволікання виділити $250 млн військової допомоги Україні.

Згодом адміністрація США та Конгрес підтримали рішення щодо розблокування безпекової допомоги Україні, яка передбачає загалом $391,5 млн.

Заступник держсекретаря США з політичних справ Девід Хейл на закритих слуханнях у Палаті представників конгресу заявив, що заморозити військову допомогу Україні наказав Трамп.

ЗМІ писали, що США "заморозили" допомогу Україні одразу після розмови Трампа із Зеленським.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

31 жовтня Конгрес США дав старт процедурі імпічменту Трампа.

13 листопада у Конгресі США стартували публічні слухання щодо імпічменту Трампа.

19 грудня під час голосування в Палаті представників США затвердили звинувачення щодо Трампа за двома статтями ("перевищення повноважень" і "перешкоджання Конгресу"). Тепер питання про відсторонення глави держави від посади буде передано Сенату.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme