Трактат про війну Шокіна з Сакварелідзе. Чотири дао для Порошенка

Історія з "діамантовими прокурорами" Володимиром Шапакіним і Олександром Корнійцем, що сколихнула Україну 10 днів тому, сьогодні отримала продовження

Трактат про війну Шокіна з Сакварелідзе.…

Юрій Бутусов та Мустафа Найем оприлюднили документи, які свідчать, що Шокін таки розпочав війну проти свого заступника Давида Сакварелідзе, який ініціював оперативні дії щодо Шапакіна та Корнійця, які вважаються "людьми Шокіна".

Зокрема, були порушені кримінальні провадження щодо підлеглих Сакварелідзе - групи слідчих і прокурорів Генеральної інспекції ГПУ. В той же час перший заступник Генерального прокурора Юрій Столярчук попросив у сумнозвісного Печерського суду дозвіл на проведення обшуків і вилучення документів з кабінетів слідчих, які вели справи "діамантових прокурорів" та доступ до трафіку телефонних номерів слідчих. Також повідомлялося, що Шокін особисто приїхав до Апеляційного суду Києва, вимагаючи визнати незаконними обшуки у Шапакіна та Корнійця. При цьому виявилося, що "діамантові прокурори" Шапакін та Корнієць навіть не звільнені з ГПУ, а лише тимчасово відсторонені.

Отже маємо справжню війну в середині ГПУ між генпрокурором Шокіним та його заступником Сакварелідзе. І в цій ситуації найбільш цікавою є позиція президента Петра Порошенка, від якої залежатиме результат цього протистояння. Здається, що тепер у Порошенка є чотири можливі варіанти дій.

Перший варіант - "Антикорупційний". Порошенко підтримує Сакварелідзе, звільняє генпрокурора та саджає "діамантових". Це, вочевидь найкращий варіант для Петра Олексійовича з точки зору сприйняття українцями, адже будь-які дії президента проти грузинського заступника генпрокурора суспільство вочевидь сприйме виключно як спробу відмазати корупціонерів. Демонстрація вилучених у Шапакіна та Корнійця мішків грошей та діамантів була занадто вже наочною. Але, виходячи з усього досвіду президентства Петра Олексійовича, в подібний розвиток подій віриться найменше.

Варіант другий - "Політичний суїцид". Порошенко використовує скандал, аби позбутися некерованого Сакварелідзе, залишивши Шокіна на посаді, та дозволяє зам‘яти справу "діамантових". Мабуть найгірший варіант із можливих. Після цього ні в яку боротьбу з корупцією від Порошенка ніхто уже не віритиме. Через це цей варіант також видається малоймовірним.

Варіант третій - "Шашкі наголо". Порошенко звільняє Шокіна, не дає поховати справу проти "діамантових", але користуючись загальним галасом, звільняє і незручного Сакварелідзе, щоб і ніг не намочити і качечку зловити. Цей варіант більш імовірний, але цими трьома варіантами можливості президента не обмежуються.

Варіант четвертий - "Дао у-вей" . Останній варіант передбачає, що Порошенко ніяк не відреагує на прокурорські війни і взагалі в них не втручатиметься. Це звичайно було б цілком правильно з точки зору древньокитайської філософської системи "даосизму", в основу якої покладений принцип "у-вей", тобто "недіяння". Таке "недіяння" у спрощеному європейському тлумаченні поціновувачів східної філософії означає, що не роблячи геть нічого, людина зменшує кількість сил, що йдуть проти всесвітнього шляху всіх речей та світової гармонії "Дао", і відповідно - не робить помилок та не намагається отримати корисливий результат. Врешті через "недіяння" людина опиняється в гармонії зі світом та наближається до просвітлення.

Звісно, недіяння під час прокурорських воєн для Порошенка, який начебто і не прагне до просвітлення, буде не найкращим вибором, але враховуючи останні дії глави держави, зокрема стосовно "Мукачівського путчу", складається враження, що "даосистський шлях" залишається найбільш вірогідним.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme