Трагедія в Білій Церкві. Бардак і мрії і про майбутні розпили

Запасу води в Білій Церкві вистачить лише на одну добу. В Умані - на три. В місті закриті дитячі садочки, а воду підвозять водовозками. Нагору відрапортувати, що все під контролем. А тепер трошки того, про що не говорять вголос

Фото: dsns.gov.ua

Машина, з якої витекла хімічна речовина нібито втікала від поліції, перевернулася, але ті, хто були в ній встигли не тільки вилізти з неї, але й зрізати номери і підпалити її. Потім в іншому кінці міста пересіли на євробляхи і зникли. Погоня продовжується.

Гуляє версія, що перевозили якісь хімікати з Вінницької області, але чомусь в мережі побутує більш реалістична версія, що це просто був якийсь неліквід і його по-тихому хотіли злити десь в лісі, але просто перевернулися.

Тепер щодо екології. Аналізи робили більше доби. Я, звичайно, не хімік, але в 21 столітті - все це виглядає якось аж надто довго. Зрештою досі ми не впевнені чи є якийсь реальний аналіз і, головне, прогноз, що буде далі. Така трагедія не місце для піару, тому в Білу церкву високого рівня гості не ідуть.

Вчора зібрали роботяг для того, щоб вони почистили плями. Так от цих самих роботяг не одягли навіть в респіратори, а про таку розкіш, як гумові рукавиці, я навіть не говорю.

А тепер про майбутнє. Ситуацію після двох-трьох днів, я сподіваюся застабілізують. А потім, почнеться: мільйон на зариблення, пара мільйонів на екологію, ще трохи на рекультивацію. Одним словом, мільйонів десять можна спиляти. А от елементарну річ: аналіз того, чи готові ми до таких позаштатних операцій ніхто робити не буде. Бо тоді треба виганяти десятки чиновників, які давно і справно видають довідки і звичайно ж роблять це безкоштовно.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна