ТОП-15 позитивних новин зі всього світу за 2019 рік, які ви точно пропустили

Серед постійної приреченості і похмурості з боку основних медіа, можливо, ви пропустили ці піднесені історії про збереження, поліпшення здоров'я, підвищення життєвого рівня, толерантності, миру, більш чистої енергії та екологічного нагляду, які відбуваються весь час у всьому світі

Depo.ua за допомогою BrightVibes пропонує ознайомитися з цими надихаючими новинами з 2019 року.

1. Горбаті кити. 

Ключова популяція горбатих китів, згідно з новим дослідженням, відроджується після того, як її відтіснили з межі вимирання. У 1950-х роках кількість південноатлантичних горбатих китів скоротилася до декількох сотень особей, після того як колись їх було близько 27 тис. Однак зусилля по збереженню тварини принесли свої результати, і тепер, за оцінками, кількість китів становить близько 25 000 - близько 93% рівня їхньої попередньої популяції. 

2. Життя дітей покращилося в усьому світі.

Про це свідчить глобальний звіт про дитинство Save the Children’s 2019. Він показав, що за останні 20 років життя дітей покращилось у 173 із 176 країн. Порівняно з 2000 роком, сьогодні: на 4,4 мільйона менше смертей дітей на рік
на 49 мільйонів менше зациклюваних дітей; на 130 мільйонів більше дітей відвідують школи; на 94 мільйони менше дітей, які працюють; на 11 мільйонів менше дівчат вимушені одружуватися чи рано одружуватися; за рік на 3 мільйони менше підлітків стали народжувати; також сталося на 12 тис. менше дитячих вбивств на рік.

3. У Римі можна оплатити квитки на поїзд у метро пластиковими пляшками.

Римські пасажири, які переробляють пластикові пляшки на станціях метро, ​​можуть накопичувати кредити на придбання квитків на автобуси та метро через додатки на своїх телефонах. На кожну пластикову пляшку, що переробляється, пасажири отримуватимуть п'ять копійок, тобто якщо вони переробляють 30 пляшок, вони отримають безкоштовний квиток 1,50 євро. Таким чином, вже перероблено понад 350 000 пляшок. 

4. Ефіопія побила світовий рекорд з посадки дерев.

Ефіопці за 12 годин посадили 353 мільйони дерев. Насадження є частиною національної ініціативи "Зелена спадщина" щодо вирощування 4 млрд. дерев у країні шляхом заохочення кожного громадянина посадити щонайменше 40 саджанців. Проект має на меті подолати наслідки вирубки лісів та зміни клімату в схильній до посухи країні. За даними ООН, покриття лісом Ефіопії у 2000-х становило лише 4%, що на 35% менше століття раніше.

5. Чисельність тигрів зростає.

Індія повідомила, що чисельність популяції тигрів збільшилася на третину з 2014 року. Після низки урядових ініціатив, спрямованих на упорядкування збереження тигрів, включаючи заборону на полювання та обізнаність у селах, почалося зростання чисельності тигрів. Тим часом у Сибіру небачена співпраця між Китаєм та Росією проклала шлях до нового транснаціонального парку для амурського леопарда та сибірського тигра. 

6. Парк океанських очисників для очищення найбрудніших річок у світі. 

Interceptor ™, що розробляється The Ocean Cleanup з 2015 року, доповнює основоположну місію організації, атакуючи потік пластикового сміття біля його джерела, великої світової мережі річок. Очищення океану спрямоване на боротьбу з 1000 найбільш брудними річками, що спричиняють близько 80% забруднення океану пластиком, до кінця 2025 року. Компанія поки що побудувала системи очищення тільки в Індонезії, Малайзії, В'єтнамі та Домініканській Республіці.

7. Викиди парникових газів ЄС зменшилися на 23%, а ВВП збільшився на 62% порівняно з 1990 роком

Викиди парникових газів ЄС зменшились на 2% у 2018 році і досягли найнижчого рівня з 1990 року. У 2018 році викиди були на 23% нижче рівень 1990 року, тоді як ВВП зріс на 61%. Реалізацію доведеться значно прискорити, підсумовується у щорічному звіті про прогрес кліматичних дій ЄС, який прийнятий, щоб досягти цілей 2030 року та щоб ЄС нейтрально впливав на клімат до 2050 року.

8. Обережність і медитація, що є частиною навчальної програми в 370 школах Англії.

У 370 школах Англії дітей навчатимуть медитації, техніці розслаблення м’язів та дихальним вправам для уважності. Учні середньої школи також дізнаються про обізнаність та про те, як підвищити це у повсякденному житті. Програма проводиться в рамках дослідження психічного здоров'я, яке проводить британський уряд до 2021 року.

9. У світі пропадають випадки малярії.

Кількість малярійних інфекцій, зафіксованих у всьому світі, вперше за кілька років зменшилася, про це свідчать дані Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), яка опублікувала свій щорічний Всесвітній звіт про малярію 4 грудня. Алжир та Аргентина офіційно ліквідували малярію цього року, і ВООЗ заявила, що за останні вісім років малярійні інфекції в Камбоджі, Китаї, Лаосі, М'янмі, Таїланді та В'єтнамі зменшилися на 76%, а смерть зменшилася на 95%. Індія також повідомила про величезне зменшення захворюваності на малярію – на 2,6 мільйони менше випадків у 2018 році, ніж у 2017 році.

10. Частка людей, що перебуває у надзвичайній бідності, знизилася

Зниження з 1,9 млрд у 1990 року до 610 млн у 2018 році. Частка населення в умовах крайньої бідності знизилася з 36% у 1990 році до 8,6% у 2018 році. 

11. Толерантність до інакших людей покращується майже скрізь у світі.

Нове опитування у 167 країнах зазначає, що толерантність до людей ЛГБТ+ зросла майже в кожному регіоні світу за останнє десятиліття. Соціальна толерантність до груп меншин зросла в 111 з 167 країн за останнє десятиліття та в усіх регіонах, окрім країн Східної Європи та Африки на південь від Сахари. 

12. Зелена енергетика зараз дешевша, ніж викопна або ядерна.

Вартість вітряної та сонячної енергії в 2019 році опустилася нижче витрат на видобувні роботи багатьох існуючих у світі вугільних та атомних електростанцій. Цей рік став точкою, в якій ми перейшли до наступної фази енергетичної революції. 

13. Світовий рівень самогубств падає.

На світовому рівні самогубства знизилися на 29% з 2000 року. Серед більшості країн Заходу показник падає протягом десятиліть. Наприклад, у Британії цей показник досяг максимуму в 1934 році. Але в інших місцях спад трапився зовсім недавно. Китай почав знижуватися в 90-х роках; на Росії, в Японії, Південній Кореї та Індії показники значно впали за останнє десятиліття. Темпи Західної Європи все ще повільно знижуються. Падіння світового показника самогубств врятувало 2,8 мільйона людей з 2000 року.

14. Міжнародний рівень вбивств знизився на 20% з 1990 року.

Дослідники з Університету Південної Флориди (USF) та інших установ вивчали дані з 1990 по 2015 рік про 126 країнах, які становлять 90% населення планети. У більшості цих країн люди віком від 15 до 29 років несуть відповідальність за велику частку вбивств. Однак ця вікова група скорочується і зараз складає 21% населення світу. Їх дослідження, опубліковане в PLOS ONE, виявляє, що це зменшення чисельності молодіжного населення - глобальна демографічна тенденція - сильно корелює з міжнародними тенденціями вбивств. 

15. Браконьєрство в Африці у занепаді.

У Кенії показник браконьєрства за останні п'ять років знизився на 85% щодо носорогів і на 78% щодо слонів. Тенденція спаду була можлива завдяки посиленим зусиллям правоохоронних органів та інвестицій в охорону. Тим часом у Південній Африці кількість носорогів, вбитих браконьєрами, знизилася на 25%, що є п'ятим щорічним зменшенням. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"