5 завдань Саакашвілі: від війни з Коломойським до перемоги над Путіним

Саакашвілі, на відміну від більшості українських політиків, розглядає будь-яку посаду не як приз, а як чергову сходинку
Depo.Влада
2 червня 2015 08:00
ФОТО: depo.ua
5 завдань Саакашвілі: від війни з Коломойським до перемоги над Путіним
5 завдань Саакашвілі: від війни з Коломойським до перемоги над Путіним

Завдання №1: Війна з Коломойським та іншими

А точніше з креатурою олігарха в кріслі мера Одеси Геннадієм Трухановим. Нагадаємо, що екс-регіонал Труханов став мером за підтримки партнера Коломойського і тепер вже екс-губернатора Палиці. Саакашвілі чудово розуміє, що обласний центр - ключова точка всієї Одещини, а тому у світлі близьких місцевих виборів буде з усіх сил намагатися підірвати вплив старих еліт в Одесі. Мова йтиме не лише про Труханова, а й про Ківалова, Клімова та інших. Цілком імовірно, що і Гурвіца не мине чаша сія. Адже для Саакашвілі Одещина є полігоном для нарощування власного політичного капіталу і створення власної команди. При цьому Саакашвілі навряд чи сам братиме участь у місцевих виборах, щоб не зв'язуватися з жодною політичною силою і залишитися рівновіддаленим від усіх демократичних партій. Його завданням як політика є наростити власний політичний капітал настільки, щоб самому диктувати волю будь-якій існуючій партії або створити власну партію.

5 завдань Саакашвілі: від війни з Коломойським до перемоги над Путіним - фото 1

Завдання №2:Боротьба з корупцією та контрабандою

Можна не сумніватися, що політичні бали Саакашвілі зароблятиме на тому, що безсоромно виноситеме на загальноукраїнський рівень сміття з корупційної та контрбандної хати, якою є Одещина. Реальних важелів для подолання цих речей у Саакашвілі не буде, але досить і його публічного слова. В АП будуть поставлені перед неприємним вибором: або у відповідь на заяви Саакашвілі реально ламати усі схеми, або просто віддавати власний рейтинг в його політичну скарбничку. Зрештою, якщо серед одеських силовиків почнуться чистки на вимогу Саакашвілі, це також додасть йому балів.

5 завдань Саакашвілі: від війни з Коломойським до перемоги над Путіним - фото 2

Завдання №3: Маленьке економічне диво Одещини

Якщо Саакашвілі вдасться вирішити низку хай малих, але значущих для місцевих мешканців Одещини проблем з водою, газом, дорогами, дитячими садкими та школами, а також допомогти бізнесу здихатися у своїх витратах корупційної складової, йому вже можна буде ставити пам'ятник. А це, власне, і є головним завданням Саакашвілі - підтримати своє реноме чесного реформатора.

5 завдань Саакашвілі: від війни з Коломойським до перемоги над Путіним - фото 3

Завдання №4: Придністров'я

Навряд чи екс-президент Грузії на посаді губернатора Одещини залишиться осторонь зовнішньої політики і війни. Адже Одещина після Донбасу виглядає найбільш ймовірною точкою удару Росії, оскільки там поруч Придністровський анклав. Завданням Саакашвілі буде координація чисток Одещини від сепаратистських елементів і, головне, організація цілковитої блокади з української сторони російського військового угруповання в Придністров'ї.

Завдання №5:Після Одеси

Отже, для Саакашвілі, який полюбляє ризик, Одещина є ідеальним майданчиком для наступного стрибка. Саме тут він може здобути прихильність багатьох українців, проявивши себе як борець з корупцією, реформатор, політик і навіть як цивільно-військовий адміністратор і дипломат. Можна не сумніватися, що в усіх починаннях Саакашвілі активно сприятиме Державний департамент США, прихильність якого до грузинського реформатора добре всім відома.

А далі для Саакашвілі відкриваються широкі політичні можливості включно з балотуванням в президенти. І цікаво, що навіть цю посаду Саакашвілі, на відміну від усіх наших гарантів від Кравчука до Порошенка (усі вони вважали і вважають, що президентство - це свого роду "чемпіонство", яке тепер просто треба утримувати стільки, скільки дозволяє Конституція, а потім титул по можливості треба передати лояльній людині), розглядатиме лише як чергову сходинку. Далі Саакашвілі займатиметься улюбленою справою всього свого життя - війною з Путіним до перемоги. І, це до речі, це не межа для Саакашвілі, адже перебудова пострадянського простору і Росії після Путіна вимагатиме своїх героїв.

Читайте також: Одеса, Саакашвілі та його хрестовий похід проти Путіна