ТОП-5 популістів січня

"Антипопулісти" склали рейтинг головних популістів січня

ТОП-5 популістів січня…

Виборча кампанія офіційно стартувала і почалося… У січні популісти били всі рекорди і самі себе перепльовували. То ж відібрати п'ятірку най-най було складно. Утім, у ній, очікувано, опинилися саме кандидати в президенти.

Володимир Зеленський, кандидат у президенти

Новачок рейтингу відразу злетів на першу сходинку. Він звернувся до своїх потенційних виборців з проханням допомогти йому написати передвиборчу програму. "Потім знайдемо шляхи вирішення всіх проблем, а потім втілимо їх у життя", пообіцяв новоспечений політик і від учора лідер рейтингів кількох соцопитувань.

"Антипопулісти" зауважили: головні проблеми, які турбують громадян, давно відомі – війна на сході, зростання цін, низький рівень зарплат і пенсій, безробіття, високі комунальні тарифи. Десь поряд ще корупція, невдоволення рівнем медицини і зростанням злочинності. Тобто, замість вийти до виборців з чітким планом дій, як здолати ці негаразди, Зеленський просив людей, аби вони "накидали" йому ідей для програми.

І, зрештою, при реєстрації в ЦВК подав передвиборчу програму, пункти якої помітно відрізняються від багатьох пропозицій, які Зеленський отримав від потенційних виборців у соцмережах. Навіщо ж було влаштовувати цей публічний популізм?

Анатолій Гриценко, кандидат у президенти

Цей політик номінувався протягом місяці двічі. Вперше, коли оголосив про приєднання до своєї команди політиків з довжелезним бек-граундом – екс-депутатів, екс-міністрів і так далі. "То ж коли Анатолій Степанович розповідав зі сцени про будівельний майданчик, який потрібно очистити, аби збудувати нову країну, у багатьох з вуст злітала фраза "у цей популізм не вірю!". Бо для початку самих "чистильників" треба почистити", зауважували "Антипопулісти".

Вдруге полковник номінувався за галас через регламентацію ЦВК доступу кандидатів до держреєстру виборців. Тоді він обіцяв позиватися за це до Центрвиборчкому. Так і зробив – пішов до суду. Укладачі рейтингу ж пояснили, що у ЦВК жодним чином не порушили закон про вибори президента, адже там чорним по білому написано: "Не пізніш як через двадцять днів з дня початку виборчого процесу Центральна виборча комісія передає за відповідним зверненням засвідчену цифровим підписом електронну копію бази даних Державного реєстру виборців… кандидатам на пост Президента України - за їх зверненням невідкладно після їх реєстрації Центральною виборчою комісією". Тобто, виключно кандидатам, а не їх довіреним особам чи ще комусь, хто не проти полазити по держреєстру.

"Антипопулісти" вказували: добре, що СБУ завчасно потурбувалася про захист персональних даних виборців, які можуть стати об'єктом кібератак країни-агресора з метою втручання у виборчий процес в Україні. На жаль, Гриценко цього не хоче розуміти.

Ольга Богомолець, кандидат у президенти

Пані Богомолець озброїлася технологією спрощення процедури імпічменту. Щоб було як в Америці. От "Антипопулісти" й поцікавилися, як в Америці. І виявилося, що у наших політиків є практика висмикувати для підтвердження своєї правоти чийсь досвід, і казати, що так само треба робити у нас. Без врахування традицій, історії і, власне, ефективності цього досвіду.

У США в Сенаті виправдали двох президентів - Ендрю Джонсона у 1868 році та Білла Клінтона у 1999 році – щодо яких застосовувалася процедура імпічменту. А згаданий Богомолець Ніксон дійсно пішов у відставку до початку відсторонення від влади, проте його наступник, Джеральд Форд, амністував попередника.

Та й сама процедура імпічменту в Штатах складна, вона передбачає не лише публічність, але й змагальність – сторона обвинувачення і сторона захисту надають свої докази, а сенатори, які присягають виконувати свої обов'язки чесно, у підсумку виносять свій вердикт двома третинами голосів. Тому розповіді про легкість процедури імпічменту в США – казочки і популізм, зауважили "Антипопулісти".

А ще нагадали історію з відстороненням від влади президента Литви Роландаса Паксаса у 2004 році. Він пішов до ЄСПЛ і виграв – судді з прав людини зобов'язали Сейм прийняти зміни до Конституції, аби Паксас зміг балотуватися в депутати і президенти. Сейм рішення ЄСПЛ досі не виконав і через це владі Литви доводиться постійно вислуховувати неприємні вимоги від європейських структур.

Роман Безсмертний, поки офіційно не зареєстрований кандидатом у президенти

Ще один новачок рейтингу. Пан Безсмертний не побачив значного прогресу української армії. У зв'язку з цим "Антипопулісти" нагадали йому, що лише за минулий рік підприємства "Укроборонпрому" передали українському війську та іншим силовикам понад 4900 одиниць озброєння та військової техніки. Серед цих зразків – 2500 одиниць надсучасного високоточного ракетного озброєння: ПТРК "Стугна-П", "Бар‘єр" та ЛПРК "Корсар". Також були проведені фінальні етапи з розробки надсучасних зразків озброєння "Вільха" і "Нептун". Всього ж за 5 років війни з Росією Збройні Сили отримали від підприємств військово-промислового комплексу майже 26 тисяч одиниць зброї та військової техніки. А за міжнародними рейтингами наші збройні сили увійшли до топ-10 найсильніших армій Європи. У світовому ж рейтингу ЗСУ посіли 29 місце (за даними Global Firepower-2018). Крім того, триває реформування Збройних Сил за стандартами НАТО, наші військові регулярно беруть участь у військових навчаннях країн Альянсу.

"А ще 5 років тому армія лежала в руїнах. То ж прикро, що політик, котрий позиціонує себе як державник, поводиться як популіст-базікало", наголосили укладачі рейтингу.

Ігор Шевченко, кандидат у президенти

Він прославився тим, що на світовому форумі в Давосі набрав безкоштовних синіх в'язаних шапок собі і друзям та влаштував на цьому піар.

"Антипопулісти" вирішили подивитися передвиборчу програму Шевченка, чи нема там бува заклику до виборців побільше брати задарма. Виявляється, про халяву нічого в програмі не написано. Зате є згадка про сінгапурського президента-реформатора Лі Кван Ю. Шевченко хоче проводити такі ж рішучі реформи.

Однак, зазначили "Антипопулісти", сінгапурське економічне диво базувалося на двох китах – надзвичайній працелюбності людей і дуже суворих покараннях, у тому числі тілесних. Так от, у Сінгапурі за шоу з шапками наш кандидат-гуморист у кращому для нього випадку отримав би добрячого батога, зробили висновок укладачі рейтингу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme