ТОП-5 популістів листопада

Група "Антипопулісти" у Facebook склала рейтинг головних популістів листопада
Depo.Влада
1 грудня 2016 14:30
ФОТО: depo.ua
ТОП-5 популістів листопада
ТОП-5 популістів листопада

У листопаді у Юлії Тимошенко й Олега Ляшка з’явилися серйозні конкуренти, повідомляє Depo.ua з посиланням на сторінку групи.

Популістичні заяви вказаних нижче політиків і високопосадовців мали значний суспільний резонанс, при цьому ті, хто до цього рейтингу не увійшов, мають нагоду потрапити до нього вже цього місяця.

1. Заступник голови Національного банку України Олег Чурій

Цей чиновник був номінований за висловлювання про вплив мітингів під Нацбанком на коливання курсу гривні. Група "Антипопулісти" нагадала керівництву НБУ, що під час Помаранчевої революції в листопаді-грудні 2004 року офіційно 1 долар коштував в межах 5,3 грн. У найгарячіші місяці Євромайдану (у січні і лютому 2014 року) долар коштував в межах 8 – 8,9 грн. На момент, коли Гонтарєва очолила Нацбанк (19 червня 2014 року) офіційний курс становив майже 12 грн. за долар. А зараз національна валюта перетнула відмітку у 27 грн. Пояснення Чурія – повністю абсурдне. Виходить, що стабільність національної валюти залежить від кількасот крикливих бабусь під вікнами Валерії Гонтарєвої. Пан Чурій посів почесне перше місце в рейтингу, адже навіть після того, як так званий "Шатун" закінчився, гривню і далі "шатає". 

2. Заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов

Цей чиновник був номінований за пропозицію обміняти безвіз з Євросоюзом на добровільне утримання сирійських біженців. За квотою Нідерландів. Група "Антипопулісти" зрозуміла секрет – заступники з питань євроінтеграції при міністерствах займаються шкідливим прожектерством. У країні, де майже 2 млн. внутрішньо переміщених осіб, вирішення побутових проблем яких у вкрай плачевному стані, розмови про біженців з інших країн межують зі здоровим глуздом. Тому й не дивно, що Петухов налаштував проти себе і свого шефа Павла Петренка і націоналістів, й інтернаціоналістів. Популізм – це не лише бажання подобатися народу, але й уміння своїми заявами провокувати суспільство. Петухову це вдалося.

3. Мер Львова Андрій Садовий 

Львівський градоначальник був номінований через те, що образився на прокуратуру за її боротьбу з корупціонерами. Коментуючи недавні обшуки в мерії, Садовий звинуватив прокуратуру у протидії іноземним інвесторам. Хоча, насправді, мав би подякувати за порятунок Львова від корупціонерів. І, що найгірше, обшуки в мерії дивним чином співпали з популістською позицією "Самопомочі" у Верховній Раді, яка оголосила, що не голосуватиме, доки з Вадима Новинського не знімуть недоторканість. До чого одне до іншого – питання до Садового. То ж і не дивно, що Давид Сакварелідзе оголосив партію львівського мера майбутніми союзниками ще не створеної політсили Михеїла Саакашвілі. В грузинській команді також оголошують винними всіх, окрім себе.

4. Народний депутат Вадим Рабінович

Лідер партії "За життя" був номінований за те, що порівняв себе з Дональдом Трампом. Рабінович розповів про те, що американські соціологи передбачали поразку Трампа, а він – переміг. З цього політик зробив висновок, що і його партія має всі можливості для перемоги на наступних парламентських виборах. "Антипопулісти" зауважили, що партія Рабіновича чомусь регулярно з’являється в усіх соцопитуваннях і там у неї регулярно – більше 5%. То ж якщо йти за логікою Рабіновича, виходить, що Трампу соціологи пророкували програш, але він виграв, а коли "За життя" вони обіцяють місця в парламенті, партія програє. Пан Рабінович – дуже фаховий популіст. Він може спокійно змагатися з Тимошенко і Ляшком. Але з Трампом і соціологами він відверто дав маху.

5. Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків

Франківський міський голова був номінований за те, що на зборах комунальників пообіцяв купити їм нову техніку для полегшення прибирання снігу. "Антипопулісти" нагадали меру-"свободівцю", що він очолює місто вже рік, і мав всі можливості придбати техніку. Але, можливо, пан Марцінків і не піднявся б так високо в рейтингу популістів, тим більше, що його прямий конкурент за це звання Єгор Соболєв номінувався двічі, якби не рецидив. Мер Івано-Франківська днями заявив: "комунальники не можуть літом йти у відпустки! Не пускайте їх літом у відпустки". Так хто ж винен у тому, що "сніжець підкрався непомітно"? 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада