Топ-5 популістів грудня

"Антипопулісти" склали рейтинг головних популістів грудня
Depo.Влада
30 грудня 2016 16:45
ФОТО: depo.ua
Топ-5 популістів грудня
Топ-5 популістів грудня

У грудні, як і в листопаді, Юлія Тимошенко й Олег Ляшко знову не потрапили до топ-п’ятірки місяця. Хоча Юлія Володимирівна й номінувалася двічі, обидва рази причиною тому стала інша особа – Надія Савченко. Яка, врешті, посіла почесне друге місце в нашому рейтингу, пропустивши поперед себе лише нардепа з "Самопомочі" Андрія Журжія. Слідом за "льотчицею" - заступник мера Києва Петро Пантелєєв, нардеп-"фронтовик" Георгій Логвинський і депутатка Київради Ганна Свириденко. 

1. Народний депутат від "Самопомочі" Андрій Журжій

"Антипопулісти" номінували соратника Садового за те, що він придумав спосіб, як перетворити гасло його партії "візьми і зроби" на "пообіцяй і не виконай". Журжій обіцяв звернутися до парламенту з вимогою позбавити його депутатської недоторканності. Але оскільки законодавство передбачає таку процедуру лише за поданням Генпрокуратури, то нардеп запропонував Раді підтримати законопроект "Самопомочі", який дозволяє знімати недоторканність за зверненням самих нардепів. Наразі, вийшло так, як і прогнозували "Антипопулісти": чудернацький законопроект до порядку денного не включили ("за" було лише 195 депутатів), а Журжій і далі ходить з мандатом. Ось такий піар на недоторканності вийшов. 

2. Народний депутат Надія Савченко

Колишня соратниця Юлії Тимошенко довела, що популізм може бути таким загадковим, що його смислу ніхто не зрозумів. Навіть вона сама. Сказане Савченко та її соратниками під час презентації громадської платформи "РУНА" нагадало жартівливу пісеньку з далеких 90-х: "Що це було? Мабуть НЛО! Ні сіло, ні впало – по небу пливло". "Антипопулісти" висловили сподівання, що Надія колись розтлумачить, чим саме планує ощасливити українців, бо зараз її слова – це мікс банальностей, популізму й утопізму. Та ще й приперчений феесбешними міфами про "югославський сценарій" в Україні.

3. Заступник голови Київської міськдержадміністрації Петро Пантелєєв

Столичний чиновник потрапив до рейтингу популістів через бажання поставити на облік "понаїхавших". Спочатку у ЗМІ з посиланням на Пантелєєва з’явилося повідомлення про рейди з виявлення нелегальних квартиронаймачів. Пізніше він уточнив: перевірки здійснюватимуться тільки там, де відсутні прилади обліку. Адже існує підозра, що кількість зареєстрованих у таких помешканнях не відповідає кількості тих, хто фактично там проживає. Ніби в київській мерії й мають рацію, вказували "Антипопулісти", проте вийшло як у прислів’ї: жінка вміла готувати, та не вміла подавати. І через це Пантелєєва і його шефа Віталія Кличка запідозрили в копіюванні Леоніда Черновецького. Під соусом захисту киян, він також хотів переписати "понаїхавших". Черновецького вже давно немає в Україні, а за його правилами популізму – епатувати публіку нездійсненними обіцянками або шокувати такими ж нездійсненними страшилками - живе й нинішня КМДА.

4. Народний депутат з "Народного фронту" Георгій Логвинський

Він став номінантом через те, що увірував у компромат Онищенка. "Фронтовики" весь грудень качають популістську тему "хтось має відповісти за відставку Яценюка". Доводиться відпрацьовувати партійні технології навіть таким досвідченим правникам, як Логвинський. "Антипопулісти" зауважували: у Яценюка схопилися за Онищенка, намагаючись отримати від цього політичний зиск, правда, незрозуміло, який. А, враховуючи, що колишній "регіонал" реальних доказів своїх слів досі не надав, може так статися, що Логвинському й іншим спікерам "НФ" доведеться у сірка очі позичати.

5. Депутатка Київради Ганна Свириденко

Столична соратниця Юлії Тимошенко потрапила відразу в п’ятірку через те, що знає про плани Трампа і Кіссінджера більше, аніж вони самі. В ефірі каналу NewsOne у неї попросили дати оцінку так званому "плану Кіссінджера". Пані депутатка повторила його головні тези і відразу звинуватила українську владу, мовляв, та гаяла час. "Антипопулісти" зауважили, що цього "плану" ніхто в очі не бачив, але всі популісти в ньому - фахівці. А ще нагадали Свириденко золоті слова булгаковського професора Преображенського: "Якщо я, замість того, щоб оперувати щовечора, почну у себе в квартирі співати хором, у мене почнеться розруха". І рекомендували займатися тією справою, яку їй довірили виборці, а не додумувати щось за Трампа.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада