ТОП-5 невиконаних обіцянок президента Зеленського

Президент Зеленський дуже багато чого і обіцяє, і обіцяв. Знизити тарифи (да так, щоби українці старше 70 років взагалі не платили комуналку), саджати, коли прийде весна (але ж він не уточнив, кого саджати і яка саме весна), принести в Україну мир (а не переговори про мир) і так далі

ТОП-5 невиконаних обіцянок президента Зе…

Але рік закінчився, президент гайнув кататися на лижах в Буковель, а невиконані обіцянки так і залишилися, як в тій дитячій приказці, цяцянками.

Замість зниження тарифів — підвищення 

У кінці 2019 року Зеленський записав відосик зі спортзалу, в якому заявив, що влада нібито знайшла рішення, що дозволить наступної зими зменшити тарифи на тепло майже наполовину.

"Це буде дійсно окрема програма. Ми готуємо цю інформацію. Готуємо етапи, що буде зроблено, які кошти будуть виділені. Це точно буде не за ваші кошти", — сказав президент.

Утім, замість зниження тарифів у грудні 2020 році, Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах електроенергетики і комунальних послуг, ухвалила рішення про перегляд тарифів на тепло в більшу сторону. Воно діє для 23 ТЕЦ і когенераційних установок, і в більшості випадків тепло подорожчає на 10-30%.

Теплом справа не обмежилася, адже з 1 січня в Україні скасували пільговий тариф на електрику. Тепер замість 90 коп. за кВт на годину на перші 100 кВт/год для побутових споживачів у місяць доведеться платити по 1,68 грн за кВт*год. Подорожчала з січня і доставка блакитного палива, тарифи зросли в середньому на 50-80%. Словом, як і хотів президент, українці отримали "цікаві рішення".

Жителі різних міст тепер перекривають траси, обурені підвищенням тарифів. Цікаво, що голосували на виборах в цих містах - саме за Зеленського. Наприклад, на Полтавщині біля села Засулля Лубенського району близько 300 людей перекрили трасу міжнародного значення Київ - Харків, протестуючи проти високих тарифів на розподіл природного газу. А ось результати голосування в цьому селі на президентських виборах - 85, 27% - за "Зе". Мешканці Снятина також вийшли на протест. В них Зеленський переміг на виборах з результатом вдвічі вищим за Порошенка.

Партія своїх не саджає

У кінці 2019-го стало відомо, що у "слуги" Романа Іванісова, обраного в окрузі на Рівненщині, є судимість за згвалтування. У разі підтвердження інформації Зеленський пообіцяв виключити Іванісова з партії і вигнати з Ради. Інформацію про судимість підтвердили в Генеральній прокуратурі, нардепа виключили з фракції і партії. Але з Ради не вигнали - позбавити мандата не вдалося. Президент був не в курсі, що за законом Іванісова не можна вигнати з парламенту — зараз він позафракційний безпартійний народний депутат.

Провалив тест на справедливість Зеленський і в ще одному випадку. Співробітники НАБУ спіймали на великому хабарі помічника "слуги" Олександра Юрченка, якого вважають причетним до злочинної схеми. Правоохоронці кажуть, що депутат нібито взяв $13 тис. з $200 тис. хабара за внесення пропозицій до законопроєкту по переробці твердих побутових відходів. Юрченко відбувся внесенням застави в 3 млн грн і продовжує працювати в парламенті далі, ставши доказом "безкомпромісної" боротьби з корупцією у владі, про яку неодноразово говорив Зеленський.

"Режим тиші" замість миру на Донбасі

В інтерв'ю The Guardian президент Зеленський заявив, що після зустрічі нормандської четвертки в грудні 2019-го є рік на те, щоб досягти результату.

"Уряд може витратити один рік на виконання всієї угоди. Тоді це повинно бути реалізовано. Більше заборонено. Якщо це триватиме довше, нам потрібно змінити формат і вибрати іншу стратегію", — сказав він.

Тоді президент відмовився говорити, яка може бути запасна стратегія, після цього кілька разів йшла мова про загадкові "плани В, С" і подібному, але в чому ж вони полягають, нікому дізнатися так і не вдалося.

Замість кінця війни або зміни формату переговорів Україна просто зайшла в глухий кут, (причому в мінський глухий кут), але Зеленський і керівник його офісу Андрій Єрмак цього не визнають і вустами Подоляка продовжують говорити про комбінування якихось стратегій по Донбасу. Тобто свою головну обіцянку Зеленський не виконав.

Замість амністії капіталів — незрозумілі інвестняні

Ще в травні 2020 президент пообіцяв у тому ж році ввести амністію капіталів.

 "Амністію введемо в цьому році — повинні це зробити, ми домовлялись і обіцяли людям". Податкову амністію вже провели в Аргентині, Бразилії, Індонезії, Італії. У цих країнах довгий час процвітала тіньова економіка і громадянам запропонували узаконити все, що вони заробили, без сплати податків, але при цьому віддати державі кілька відсотків", - сказав він.

Але Зеленський і тут не дотримав обіцянки: замість амністії капіталів ввели інститут так званих "інвестнянь", які б допомагали великим інвесторам (сума вкладень — від $100 млн) продиратися крізь нетрі української бюрократії. Правда, проголосував парламент за цей закон тільки з другої спроби і в середині грудня. У минулому році ні про один великий український або міжнародний інвестпроєкт почути так і не довелося.

Більше грошей на прокуратуру і Офіс президента, менше на науку

У березні 2020, під час коригування держбюджету через коронавірус, президент пообіцяв, що витрати на наукову діяльність та освіту не скорочувати не будуть. Слова глави держави в Кабміні сприйняли по-своєму: статтю бюджету по фінансуванню наукової та науково-технічної діяльності вищих навчальних закладів та наукових установ скоротили на 11,5 млн грн, Фонд президента щодо підтримки освіти, науки і спорту програму підтримки пріоритетних напрямків наукових досліджень повністю позбавили фінансування. Крім того, на 225,5 млн грн скоротили забезпечення діяльності Національного фонду досліджень.

Ще рельєфніше виглядають цифри держбюджету 2021 р. У ньому витрати на освіту зменшили на майже на 4 млрд грн, з них місцевих субвенцій на освіту 2,9 млрд грн.

Зате знайшлися гроші на збільшення витрат на утримання Офісу президента на 39%, Офісу генпрокурора — на 46%, Державного бюро розслідувань — на 67%.

Читайте також: Головні українські політичні інтриги 2021 року

За матеріалами "Ділової столиці"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme