ТОП-4 запитань до звіту Яценюка

Depo.ua переглянув звіт уряду. Виникло декілька серйозних питань до Арсенія Яценюка. Перелік непорозумінь, що наведені у звіті як перемоги, а насправді, не е такими, м’яко кажучи, невичерпний
Depo.Влада
2 лютого 2016 20:00
ФОТО: depo.ua
ТОП-4 запитань до звіту Яценюка
ТОП-4 запитань до звіту Яценюка

Учора Кабмін опублікував текст поданого до Верховної Ради України звіту про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2015 році. Те що кидається у вічі: попри бажання Кабміну продемонструвати цей звіт як перемогу, насправді він викликав розпач. Падіння економіки, корупція, відсутність результатів заявлених реформи – без промінчику світла в кінці тунелю.  

Питання №1: де реформа поліції?

Чи не головною реформою, проведеною урядом, у документі подається створення національної поліції. Як свідчить документ, станом на 31 січня 2016 року в підрозділах патрульної служби працює близько 6,7 тисяч патрульних поліцейських. Все було б добре – але це занадто мало. Адже під шумок мало не 200-тисячну армію міліціонерів тепер називають поліцейськими. Хоча у свідомості ці люди, більшість з яких варто було просто звільнити, залишилися тими ж «ментами», як і були до цього. 

Питання №2: Коли збудують Європейський вал?

Згідно з цим документом уряд героїчно рапортує про те, що у минулому році на кордоні з Росією було обладнано протитанкові рови протяжністю у 230 кілометрів. Біда в тому, що довжина кордону з РФ по суходолу складає 1974 км. За вирахуванням кордону, який проходить окурованим Донбасом, можна відняти десь півтисячі кілометрів. Втім, навіть якщо й так – швидкість риття валу неприємно вражає  З такими темпами копати залишилось років 6-7, а якщо повернеться Донбас – то й всі десять. За цей час стара частина вала може засипатися. Чи можна вважати черепашачу швидкість цього проекту успіхом уряду?

Питання №3: Коли чекати зростання економіки?

Зі звіту уряду Україна дізналася, що падіння економіки за підсумками 2015 року становило 10,4%. Втім, навіть у цій жахливій ситуації Кабмін зумів знайти плюс. Виявилося, що зростання в 4 кварталі 2015 року в порівнянні з 3 кварталом становило "аж" 0,2%. Це – успіх… Страшно навіть подумати, скільки років треба буде на відновлення економіки. На це питання, на жаль, в урядовому звіті немає відповіді…

Питання №4: Де люстрація?

За даними звіту, виявилося, що станом на 19 січня 2016 до Єдиного держреєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону "Про очищення влади", внесено відомості щодо 878 осіб. Враховуючи той факт, що за часи Януковича через різноманітні чиновницькі крісла, що підпадають під дію люстраційного законодавства, пройшло кілька тисяч людей, цією цифрою складно пишатися. Тим паче у документі не вказано, скільки з чиновників вже виграли суди та анулювали дію цього закону проти себе.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада