ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Томос для України: Порошенко пообіцяв не допустити провокацій

Україна не допустить ніяких провокацій після отримання Томосу про автокефалію церкви

Depo.Влада
19 вересня 2018 22:45
ФОТО: depo.ua

Про це президент Петро Порошенко сказав в інтерв'ю телеканалу "Перший Західний" під час робочої поїздки на Львівщину, передає Depo.ua.

"Але я наголошую, що і після отримання Томосу ми не допустимо жодних провокацій, в які б ряси, і в які б одежі не одягалися провокатори. У нас буде збережено свободу віри", - заявив Порошенко.

За його словами, "ми не допустимо і не повинні допустити пролиття жодної краплі крові, бо тільки вірою і молитвою буде створена і буде існувати Українська Помісна Православна Церква".

Нагадаємо, на Архієрейському соборі Константинопольської церкви, який відбувся на початку вересня у Стамбулі, вселенський патріархат Варфоломій визнав себе правомочним надавати автокефалію, в тому числі Українській православній церкві, без узгодження з іншими церквами.

7 вересня Константинопольський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Памфілійського Данила з США і єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади.

У прес-центрі Київської Патріархії привітали це рішення і заявили, що очікують плідної співпраці з екзархами в підготовці до надання автокефалії Православній церкві в Україні.

14 вересня Патріарх Російської православної церкви Кирило зібрав позачергове засідання Синоду через приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну.

За результатами зустрічі Синод РПЦ ухвалив рішення припинити згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія у богослужіннях.

Патріарх Київський Філарет переконаний, що вже на жовтневому синоді буде прийнято рішення про надання Томосу Православній церкві в Україні.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада