Ткаченко розповів, коли у Раді з’явиться оновлений законопроєкт про медіа

Члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики планують до середини червня зареєструвати у Верховній Раді нову редакцію законопроєкту про медіа

Про це поінформував голова комітету Олександр Ткаченко (фракція "Слуга народу") у Facebook, передає Depo.ua.

"Нова редакція закону про медіа майже готова… Зареєструвати закон плануємо до середини червня і сподіваємось, що перше читання пройдемо ще на цій сесії, тобто в липні", – зазначив депутат.

За словами Ткаченка, після дискусії з експертами Ради Європи законопроєкт "суттєво лібералізували".

"Хоча деякі пропозиції з їхнього боку можуть зробити закон більш жорстким, зокрема для онлайн-медіа. Пропозиції європейців врахуємо, але орієнтуватись будемо таки на українські реалії, з сусідом-агресором під боком. Сьогодні розпочали нову серію обговорень закону з представниками усіх сфер, на які поширюється його дія. Зустрічаємось з телевізійниками, радійниками, ОТТ та VOD платформами, друкованими та онлайн ЗМІ. Що змінилось, повідомлю згодом", – уточнив Ткаченко.

Нагадаємо, 30 квітня комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики під час засідання схвалив рішення відправити на повторне перше читання законопроект №2693 "Про медіа".

Водночас, в комітеті Ради не помітили у законі "Про медіа" корупційних ризиків.

Відомо також, що Нацрада занепокоєна поширенням фейків на "1+1" та ініціює зміни до законодавств.

19 травня Рада відправила закон про медіа на доопрацювання в комітет.

Довідка: 17 січня у Міністерстві культури, молоді та спорту презентували проект закону про протидію дезінформації, який встановлює покарання за фейки.

29 січня депутати, журналісти, експерти та громадські діячі засудили скандальний законопроект про протидію дезінформації.

30 січня Репортери без кордонів (RSF) критично поставилися до українського законопроекту щодо боротьби з дезінформацією та висловили зауваження до нього.

31 січня Моніторингова місія ООН з прав людини закликала Міністерство культури, яке розробило законопроект про дезінформацію, не обмежувати роботу медіа та дотримуватися міжнародних стандартів прав людини.

3 лютого Бородянський заявив, що Міністерство культури, молоді та спорту все одно планує продовжити доопрацювання законопроекту про протидію дезінформації.

Згодом повідомлялося, що законопроект про дезінформацію "прошерстять" медіаюристи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme