Тиждень в регіонах. Пристрасті у місцевих радах, угорський скандал і солодкий нокаут вихідного дня

Тиждень, що минає, здебільшого знаменувався політичними подіями місцевого масштабу

Тиждень в регіонах. Пристрасті у місцеви…

Depo.ua розповідає про головні перипетії у різних куточках країни.

Обраний мер Чернівців

Минулої неділі у Чернівцях пройшов другий тур мерських виборів, а в понеділок, 30 листопада, вже стали відомі результати. Так, перемогу на виборах здобув кандидат від "Єдиної альтернативи" Роман Клічук. За нього проголосували 59,54% виборців. За його опонента, Віталія Михайлішина, віддали голоси 37,5% виборців.

Роман Клічук

Перші сесії і керівництво місцевих рад

У багатьох куточках країни депутати визначалися із очільниками обласних та міських рад. Наприклад, Головою Львівської облради обрано Ірину Гримак з "Європейської Солідарності", яку підтримав 61 депутат. Її заступниками – Євгена Гірника з "Батьківщини" та Юрія Холода зі "Слуги народу". 

1 грудня Віталій Кличко вкотре склав присягу як столичний голова. 

Кличко складає присягу

Фото: Офіційний портал Києва

3 грудня секретарем Київради обрали ударівця Володимира Бондаренка, за нього проголосували 114 депутатів. Зазначимо, що у 2017 році Віталій Кличко звільнив Бондаренка з посади керівника апарату Київської адміністрації після розслідування програми "Схеми" про його підроблений диплом юриста. 

2 грудня на сесії Одеської міськради обрали секретарем  ректора ОНУ Ігоря Коваля від "Слуги народу". Загалом утворилася коаліція проросійських сил – ОПЗЖ об'єдналися з шаріївцями, а от партія мера Геннадія Труханова опинилася в опозиції. 

Читайте також: Перемовник Труханов, "турист" Філімонов, проросійська коаліція: Як в міськраді Одеси ділили портфелі

А от сесія Одеської облради на момент написання матеріалу так і не розпочалася. Депутати партій "ОПЗЖ", "За майбутнє" та "Партії Шарія" кілька годин блокували трибуну. Вимагали зареєструвати депутатами дев'ять членів партії "За майбутнє". 

Новий регламент Харківської міськради


Фото: city.kharkov.ua

А от Харківська міськрада 2 грудня зібралася старим складом. Головуючий на сесії секретар мерії Олександр Новак пояснив це тим, що депутати восьмого скликання ще не пройшли етап реєстрації. 

На сесії ухвалили низку змін до Регламенту міськради. Наприклад, вирішили, що рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання або закритий розгляд окремих питань. Також новий регламент передбачає, що обраний міський голова може з поважних причин бути відсутній на першій сесії. В такому випадку обирають головуючого, що керує процесом до обранн секретаря. Якщо міський голова кандидатуру секретаря не ропонує, рада обирає тимчасову президію з трьох-п'яти осіб. Її члени почергово головують на засіданнях до обрання секретаря. 

Зазначимо, що такі інновації зумовлені станом здоров'я переобраного мера Геннадія Кернеса, який із середини вересня перебуває в німецькій клініці "Шаріте", де лікується від коронавірусу та викликаних інфекцією ускладнень. 

Скандальні обшуки на Закарпатті

На початку тижня пройшли обшуки у лідера закарпатських угорців Василя Брензовича. Лідера "Партії угорців України", депутата Верховної Ради минулих скликань та ще кількох фігурантів обшуків запідозрили у фіктивних угодах благодійного фонду "Еган Еде". У СБУ повідомили, що обшуки пройшли у рамках кримінального провадження щодо діяльності фонду, що начебто спрямована на порушення державного суверенітету України.

СБУ виявила матеріали про "Велику Угорщину" та створення етнічної автономії на території Закарпаття. Вилучили комп’ютери та засоби зв’язку. 

Конфлікт між Угорщиною та Україною ще більше загострився, але деякі політичні гравці Закарпаття побачили в обшуках місцевий політичний підтекст. 

За словами першого заступника голови обласної ради VII скликання Йосипа Борто, який у раді представляє "КМКС" Партію угорців України", кримінальне провадження проти фонду було відкрито ще 2,5 року тому. Обшуки проводилися неодноразово, проте досі нічого незаконного не знаходили. Тож провадження "висіло" у повітрі весь цей час і дати рух йому захотіли саме після місцевих виборів.

Зокрема циркулювали версії про те, що обшуки на руку чинном голові ОДА Олексію Петрову, який наразі претендує на посаду голови облради. Сам Петров заявив про абсурдність заяв щодо політичного тиску на угорців з його боку.

Читайте також: "Золота угорська карта": Чи ховається політичний "джокер" за обшуками в угорських фондах

Солодка помста

На минулих вихідних, коли паби, кафе і ресторани були офіційно зачинені через карантин, деякі заклади все ж порушували заборону, а у поліцію надходили відповідні повідомлення. Зокрема, правоохоронців повідомили, що у Запоріжжі працює паб на вулиці Жаботинського. 

Коли ж поліція завітала у вказаний заклад, його власник Армен Тарханян пояснив, що заборону вони, мовляв, не порушували, а обговорювали з двома колегами, як пережити період обмежень. Втім, слідом за правоохоронцями зайшов чоловік з вулиці, почав фільмувати все, що відбувається в пабі і говорити, що заклад працює незаконно. 

За це, а ще через підозру, що саме цей чоловік викликав поліцію, Тарханян поцілив йому в обличчя тортом "Іній" прямо на очах у поліцейських. 

Поцілили тортом - фото 1

поцілили тортом - фото2

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme