Тиждень в регіонах. Два Кернеси, навала фейків та політ Osprey над Києвом

Цей тиждень знаменувався передвиборчими перипетіями, поширенням кричущих фейків на зламаних сайтах МВС та видовищним польотом конвертопланів Osprey над Києвом. У п'ятницю ж країну сколихнула трагедія – авіакатастрофа на Харківщині забрала 22 життя

Тиждень в регіонах. Два Кернеси, навала…

Depo.ua розповідає про головні перипетії у різних куточках країни.

Кернес, та не той

У Харкові список партії "Блок Кернеса – Успішний Харків" до Харківської облради очолив Кернес, але не міський голова, а його син Кирило. Таким чином політсила обійшла норму Виборчого кодексу, за якої кандидат на посаду міського голови не може балотуватися до облради. 

При цьому у партійних матеріалах імені першого номеру уникають. Тож частина виборців може і не знати, що Кернес на чолі списку нестандартний. 

Самого ж Геннадія, який продовжує лікуватися від коронавірусу у Німеччині, висунули на мера. Несподівано конкуренцію нинішньому очільнику Харкова складе Михайло Добкін, який зареєстрував свою кандидатуру 23 вересня. Зауважимо, що раныше Добкін натякав про наміри балотуватися на очільника Києва. Так, в ефірі одного з телеканалів він заявив, що останнім часом "розглядав для себе можливість" поборотися за крісло мера столиці.

Навчання "Об'єднані зусилля – 2020"

23 вересня на Херсонщині пройшли спільні військові навчання "Об'єднані зусилля – 2020". Десантно-штурмові підрозділи України та Великої Британії тренувалися у форсуванні Дніпра і захопленні плацдарму умовного противника.

У заході брали участь 3-я батальйонна тактична група 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ та бійці 16-ї десантно-штурмової бригади ЗС Великої Британії.

США і Канада виступили як посередники. 

Читайте також: "Об'єднані зусилля – 2020": Як село на Херсонщині стало епіцентром бойових дій (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Над Києвом пролетіли два американські конвертоплани Osprey. Легендарні бомбардувальники у небі викликали хвилю захоплення у соцмережах. У посольстві США відзначили, що пролетівши над українською столицею, літаки вирушили відпрацьовувати польоти над Чорним морем і Західною Україною. 

Американські Osprey в небі України

Потік фейків на державних ресурсах

Позитивна подія дещо затьмарилася серією зламів сайтів МВС. Зловмисники поширили на офіційних сторінках кричущу дезінформацію. Наприклад, на вінницькому ресурсі розмістили жахливчик про юної винничанки американским військовим, на херсонському – фейк про загибель восьми американських військових у бункері, на рівненському – про аварію на АЕС. Наразі кіберспеціалісти вже встановили, яким чином зламали сайти, але розслідування триває. 

Більшість експертів сходиться на версії, що серію атак здійснили з Росії. Адже поки українці милувалися крилатими американськими красенями і перебирали воєнний досвід британців, самі росіяни потерпали від невдач – збили власний літак СУ-30, а їхній фрегат зіштовхнувся з контейнеровозом. Тож наразі є дві популярні версії – або росіяни спробували недолуго змістити смислові акценти, привернувши увагу до розміщеної брехні. Або ж зондували грунт перед потужнішою атакою. 

Читайте також: Провокація пропагандистів чи розвідка боєм: Чому хакери атакували Нацполіцію

Ударний міжсобойчик

Партія чинного мера столиці Віталія Кличка "Удар" презентувала партійні списки в Київраду. В них чимало старих кадрів – депутатів, чиновників, керівників КП та підприємців. А ще є забудовники, яких пов’язують із сірими кардиналами столиці.

Наприклад, третій номер у списку – нинішній заступник голови КМДА В'ячеслав Непоп, в минулому – керівник компанії "Житлоінвестбуд – УКБ", яке останні роки фігурувало у низці забудовницьких скандалів. Також у списку – нинішній депутат Київради Володимир Шарій, що очолює КП "Спецжитлофонд".  Він працював заступником директора на підприємстві групи компаній "Ковальська" (будівництво), був помічником-консультантом народного депутата 5-го скликання від "Партії Регіонів" Сергія Рижука. 

Читайте також: Команда "залиште нам все як є": Кличко веде в Київраду забудовників

Авіакатастрофа під Чугуєвим

падіння літака під Чугуєвим

25 вересня під Чугуєвим впав літак Ан-26.  Трагедія сталася при заході на посадку в аеропорту міста. В літаку був екіпаж, льотчики та курсанти Університету повітряних сил ім. І. Кожедуба. За інформацією голови Харківської ОДА Олексія Кучера оприлюдненою у вечір трагедії, на борту літака перебували 28 людей. 25 загинули, двоє курсантів вистрибнули і вижили, їх відвезли у лікарню. Пізніше один з хлопців помер.

За інформацією джерела Depo.Харків у Міноборони, командир літака – 30-річний майор – перед самим падінням повідомив по рації про проблеми з двигуном. Чоловік загинув. Олексій Кучер на брифінгу підтвердив, що в літака відмовив лівий двигун.

Голова РНБО Олексій Данілов повідомив, що політ був навчально-тренувальним, а причини трагедії стануть предметом ретельного розслідування. 

За дорученням президента створили Державну комісію на чолі з віце-прем'єром Олегом Уруським для з'ясування обставин події.

Читайте також: Падіння літака під Харковом: Причини, кількість загиблих і що відбувається зараз (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme