Тимошенко виступає за введення воєнного стану і вихід з СНД

Фракція ВО «Батьківщина» за те, щоб завтра Верховна Рада України оголосила про вихід України зі складу СНД, ввела воєнний стан у Донецькій і Луганській області і створила ставку верховного головнокомандувача
Depo.Влада
26 січня 2015 15:39
ФОТО: depo.ua
Тимошенко виступає за введення воєнного стану і вихід з СНД
Тимошенко виступає за введення воєнного стану і вихід з СНД

Про це під час брифінгу заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, передає кореспондент depo.ua.

За її словами, сьогодні о 15:00 президент України Петро Порошенко проводить нараду з керівництвом країни і главами парламентських фракцій, яка стосується завтрашнього засідання Верховної Ради.

«Наша команда виступає за те, що ми зобов'язані адекватно реагувати на війну. Це не терористична акція, хоча ця складова теж присутня. Тому ми повинні на міжнародній арені провести низку юридичних процедур з визнання РФ державою-агресором», - сказала вона.

Тимошенко зазначила, що завтра потрібно прийняти відповідну заяву Верховної Ради, а силові структури повинні зібрати всі докази того, що РФ веде агресію.

«Ці докази повинні бути представлені світовій громадськості, що потягне за собою низку санкцій та обмежень для Росії», - вважає лідер фракції ВО «Батьківщина».

Крім того, Тимошенко виступила за денонсацію так званого Великого договору між РФ і Україною від 1997 року.

«Ми не повинні імітувати і симулювати дружбу з РФ», - сказала лідер «Батьківщини».

За її словами, «Батьківщина» вимагатиме виходу з СНД.

«Те, що ми не виходимо з СНД, фактично є підтримкою пострадянських, проросійських сил», - зазначила Тимошенко, додавши, що Верховна Рада завтра має звернутися до Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з вимогою не підтверджувати повноваження делегації РФ в цьому органі.

«Також я підтримую рішення РНБО про необхідність звернення до Гаазького кримінального суду (у зв'язку з подіями на Донбасі, - ред.). Я вважаю, що ми повинні негайно ратифікувати Римський статут», - сказала Тимошенко.

Вона запропонувала звернутися до Організації Об'єднаних Націй щодо необхідності внести зміни до її статуту, оскільки «саме Російська Федерація має право вето в Раді безпеки ООН, при цьому будучи агресором, що дозволяє їй блокувати рішення».

Лідер «Батьківщини» також запропонувала завтра звернутися до ЄС із проханням посилити моніторинг кордону між Україною і Росією.

«Лінія фронту не є кордоном з РФ. Тому необхідно посилити міжнародний контроль над кордоном», - пояснила Тимошенко.

Також вона виступила з вимогою ввести «локальний військовий стан у Донецькій і Луганській областях і створити ставку головнокомандувача». При цьому Тимошенко спростувала заяву деяких експертів про те, що введення воєнного стану нібито не дозволить Україні співпрацювати з МВФ.

Як повідомив кореспонденту depo.ua народний депутат (ВО «Батьківщина») Борис Тарасюк, дані пропозиції були озвучені Тимошенко під час зустрічі голів фракцій з головою Верховної Ради Володимиром Гройсманом і знайшли відгук серед інших парламентаріїв.

Довідка. В Україні воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться по всій країні або в окремих регіонах у разі збройної агресії або небезпеки для державної незалежності України та її територіальної цілісності.

Після введення воєнного стану відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування надаються великі повноваження, зокрема:

- запроваджувати трудову повинність для працездатних громадян для виконання робіт оборонного характеру;

- використовувати для оборони ресурси і потужності підприємств і організацій, в тому числі їхнє майно.

- Обмежувати свободу переміщення громадян, перевіряти у них документи і речі.

Воєнний стан вводиться указом президента України, який підлягає затвердженню Верховною Радою протягом двох днів.