Тимошенко спробує поборотися за крісло губернатора Київщини

Конкурс на вакантну посаду голови Київської ОДА на відміну від Миколаївщини ризикує перетворитися на суцільний скандал
Depo.Влада
14 вересня 2016 20:00
ФОТО: depo.ua
Тимошенко спробує поборотися за крісло губернатора Київщини
Тимошенко спробує поборотися за крісло губернатора Київщини

Сьогодні в Україні завершився перший конкурс на посаду губернатора. Головою Миколаївської обласної державної адміністрації став народний депутат від БПП, заступник голови бюджетного комітету Верховної Ради Олексій Савченко. Особливого розголосу й негативних заяв спостерігачів під час проведення конкурсу не чутно. Втім, зовсім інакший сценарій може скластися в Київській області, де губернаторське крісло після корупційного скандалу звільнив Максим Мельничук.

На відміну від відносно тихої в політичному плані Миколаївщини столичний регіон – це справжній бджолиний вулик, де за ресурси – перш за все, землю – сперечаються одразу кілька політичних груп. Власне, конкурс на посаду голови Київської ОДА, безумовно, стане каталізатором для політичних воєн між основними політичними силами, які представлені в області.

За інформацією Depo.ua, на конкурсі очікується поява низки серйозних кандидатур. Головним фаворитом на посаду губернатора називають забудовника, чинного т.в.о голови Київської ОДА Льва Парцхаладзе, який має підтримку в Адміністрації президента, хоч і серйозно прогорів на останніх місцевих виборах, в результаті чого в облраді Блок Петра Порошенка фактично опинився в опозиції.

Ще одним умовно провластним кандидатом називають чину голову Києво-Святошинської РДА Мирославу Смірнову, яку називають креатурою Артура Палатного – народного депутата від БПП, та за сумісництвом одного з найближчих соратників мера Києва Віталія Кличка. Так, у 7 скликанні ВР Смірнова була помічницею саме Палатного. Варто зазначити, що у 2012 році на парламентських виборах Смірнова балотувалася за списками "УДАР" (№58), але в Верховну Раду не потрапила. Втім, чи вдасться Смірновій, голові РДА найбільш "золотого" району на Київщині, вирости у губернатори – це серйозне питання, яке буде вирішуватися її патроном у високих кабінетах.

Втім, існує дуже висока ймовірність того, що око на Київську область покладе лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, виставивши на конкурс власного кандидата. Тим паче, це чи не єдина область в Україні, де Тимошенко має власну голову облради Ганну Старікову. Такою кандидатурою називають голову обласного осередку "Батьківщини" з 2010 року, екс-нардепа Костянтина Бондарєва, який має серйозний вплив на процеси в регіоні. До того ж невеличка ремарка: голова облради Старікова у 6 та 7 скликанні ВР була помічницею Бондарєва.

Які шанси у Бондарєва? Треба говорити відверто: шансів для перемоги в креатури Тимошенко, яка пішла у відверту конфронтацію з владою, нема. Хоча б тому, що якщо Тимошенко отримає власного губернатора, то разом з Юліним головою облради вона монополізує владу на Київщині.

Втім, треба враховувати, що Юлії Володимирівні зараз важливий не результат, а сам процес. Конкурс кандидатів на посаду губернатора – чудова можливість похитати центральну владу. Приводи знайдуться: завжди можна звинуватити Порошенка у фальсифікації результатів конкурсу, а також влаштувати дискредитаційну кампанію провласних кандидатів. Тим паче, компромату на них більш ніж вистачає. Тут варто зауважити, що у Тимошенко зараз цілий пул телеканалів – "112", "Інтер" тощо, які будуть раді можливості показати непрозорість конкурсу.

Чи існує можливість у влади якось перекрити цей негатив? По-перше, нікуди не діваються кулуарні домовленості. Тимошенко може піти, якщо їй відвалити достатньо "плюшок". По-друге, замість скандальних претендентів влада могла б вишукати фігуру, яка б не викликала у громади відвертої відрази. Який з цих шляхів обере Банкова, стане зрозуміло вже найближчим часом…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада