Тимошенко спробує поборотися за крісло губернатора Київщини

Конкурс на вакантну посаду голови Київської ОДА на відміну від Миколаївщини ризикує перетворитися на суцільний скандал
Тимошенко спробує поборотися за крісло губернатора Київщини
Тимошенко спробує поборотися за крісло губернатора Київщини

Сьогодні в Україні завершився перший конкурс на посаду губернатора. Головою Миколаївської обласної державної адміністрації став народний депутат від БПП, заступник голови бюджетного комітету Верховної Ради Олексій Савченко. Особливого розголосу й негативних заяв спостерігачів під час проведення конкурсу не чутно. Втім, зовсім інакший сценарій може скластися в Київській області, де губернаторське крісло після корупційного скандалу звільнив Максим Мельничук.

На відміну від відносно тихої в політичному плані Миколаївщини столичний регіон – це справжній бджолиний вулик, де за ресурси – перш за все, землю – сперечаються одразу кілька політичних груп. Власне, конкурс на посаду голови Київської ОДА, безумовно, стане каталізатором для політичних воєн між основними політичними силами, які представлені в області.

За інформацією Depo.ua, на конкурсі очікується поява низки серйозних кандидатур. Головним фаворитом на посаду губернатора називають забудовника, чинного т.в.о голови Київської ОДА Льва Парцхаладзе, який має підтримку в Адміністрації президента, хоч і серйозно прогорів на останніх місцевих виборах, в результаті чого в облраді Блок Петра Порошенка фактично опинився в опозиції.

Ще одним умовно провластним кандидатом називають чину голову Києво-Святошинської РДА Мирославу Смірнову, яку називають креатурою Артура Палатного – народного депутата від БПП, та за сумісництвом одного з найближчих соратників мера Києва Віталія Кличка. Так, у 7 скликанні ВР Смірнова була помічницею саме Палатного. Варто зазначити, що у 2012 році на парламентських виборах Смірнова балотувалася за списками "УДАР" (№58), але в Верховну Раду не потрапила. Втім, чи вдасться Смірновій, голові РДА найбільш "золотого" району на Київщині, вирости у губернатори – це серйозне питання, яке буде вирішуватися її патроном у високих кабінетах.

Втім, існує дуже висока ймовірність того, що око на Київську область покладе лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, виставивши на конкурс власного кандидата. Тим паче, це чи не єдина область в Україні, де Тимошенко має власну голову облради Ганну Старікову. Такою кандидатурою називають голову обласного осередку "Батьківщини" з 2010 року, екс-нардепа Костянтина Бондарєва, який має серйозний вплив на процеси в регіоні. До того ж невеличка ремарка: голова облради Старікова у 6 та 7 скликанні ВР була помічницею Бондарєва.

Які шанси у Бондарєва? Треба говорити відверто: шансів для перемоги в креатури Тимошенко, яка пішла у відверту конфронтацію з владою, нема. Хоча б тому, що якщо Тимошенко отримає власного губернатора, то разом з Юліним головою облради вона монополізує владу на Київщині.

Втім, треба враховувати, що Юлії Володимирівні зараз важливий не результат, а сам процес. Конкурс кандидатів на посаду губернатора – чудова можливість похитати центральну владу. Приводи знайдуться: завжди можна звинуватити Порошенка у фальсифікації результатів конкурсу, а також влаштувати дискредитаційну кампанію провласних кандидатів. Тим паче, компромату на них більш ніж вистачає. Тут варто зауважити, що у Тимошенко зараз цілий пул телеканалів – "112", "Інтер" тощо, які будуть раді можливості показати непрозорість конкурсу.

Чи існує можливість у влади якось перекрити цей негатив? По-перше, нікуди не діваються кулуарні домовленості. Тимошенко може піти, якщо їй відвалити достатньо "плюшок". По-друге, замість скандальних претендентів влада могла б вишукати фігуру, яка б не викликала у громади відвертої відрази. Який з цих шляхів обере Банкова, стане зрозуміло вже найближчим часом…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада