Тимошенко шантажируют оставшиеся соратники

Юлия Тимошенко никак не может провести съезд «Батькивщины» из-за внутрипартийного бунта
Depo.Влада
11 вересня 2014 11:42
ФОТО: depo.ua
Тимошенко шантажируют оставшиеся соратники
Тимошенко шантажируют оставшиеся соратники

Незважаючи на те, що до закінчення терміну подачі кандидатів у депутати до Центрвиборчкому залишилося буквально чотири дні, Тимошенко продовжує тягнути гуму зі своїм партійним з'їздом. І якщо у інших потенційних «проходимців» до Верховної Ради в цьому є резон (тривають торги за потрапляння в «Блок Петра Порошенка»), то у Юлії Володимирівни тривала пауза пов'язана з неприємними внутрішніми проблемами в партії.

Після того як два тижні тому під час засідання політради в «Батьківщіні» трапився розкол, а група Яценюка-Турчинова вирушила створювати партію «Народний фронт», Тимошенко зробила спробу знайти собі союзників. Зокрема, велися переговори з партією «Воля» Єгора Соболєва. Однак і з нею Тимошенко домовитися не змогла. Тому запланований на минулу п'ятницю з'їзд був перенесений на невизначений термін.

Як повідомили ДеПо джерела в «Батьківщині», поки що дата з'їзду невідома. І така невизначеність - не від хорошого життя. В партії - бунт, який Юлія Володимирівна безуспішно намагається погасити. Проблема досить банальна для політики - гроші. Коштів на ведення повномасштабної виборчої кампанії у Тимошенко немає. Зате вони є у спонсорів, які зараз очолюють регіональні партійні організації. Йдеться, зокрема, про главу Закарпатської облорганізації Олександра Каменяша, голову Київської обласного осередку Костянтина Бондарєва та інших неоднозначних фігурах. Юлія Володимирівна хоче відправити їх на мажоритарку, тому вони буквально виламують їй руки, щоб вона взяла їх в список, в іншому випадку погрожують їй підтримкою опонентів.

Нюанс полягає в тому, що Юлія Тимошенко на цих виборах хотіла презентувати громадськості максимально чистий список, без одіозних осіб, а по мажоритарці відправити тих, хто за цю «музику» повинен був платити. Однак, судячи з усього, і рибку з'їсти, і в воду не лізти у ЮВТ навряд чи вийде. Мажоритарні округи для представників «Батьківщини» - це практично гарантований програш: розкручених фігур на місцях в «Батьківщині» можна по пальцях перерахувати. Тому всі прагнуть потрапити в список - тут хоча б є шанс проскочити в парламент на шиї Тимошенко.

«Крайній термін - 14 число», - розповів нашому виданню про можливу дату з'їзду один з нардепів «Батьківщини». Тоді й стане зрозуміло, чи вдалося Тимошенко загнати в стійло мажоритарних округів своїх спритних спонсорів, або ж спонсори все-таки проберуться в список...