Тимошенко хоче зібрати Раду через е-декларації, бо прогуляла минуле засідання

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко пропонує зібрати додаткове пленарне засідання Ради, щоб вирішити питання з е-деклараціями громадських активістів

Про це повідомив нардеп від "Батьківщини" Олексій Рябчин на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Після вчорашньої наради з громадянським суспільством за ініціативи Юлії Тимошенко зустрілись з Андрієм Парубієм з пропозицією зібрати додаткове пленарне засідання Ради, щоб вирішити ганебне питання з е-деклараціями громадських активістів. Відповілний документ за підписами депутатів з "Батьківщини", "Самопомочі", "Народного контролю", "Народного Руху", "Хвилі" та інших було передано спікеру ВРУ", - написав Рябчин.

Він додав, що вирішено зібрати нараду голів фракцій на 16:00, щоб визначитись з можливістю проведення додаткового засідання на п'ятницю.

Нагадаємо, 22 березня Верховна рада відмовилася включили до порядку денного два законопроекти, у яких пропонувалося відтермінувати е-декларування для представників громадських організацій. Під час цього голосування Юлії Тимошенко в залі не було.

У березні 2017 року парламент прирівняв антикорупційних активістів до представників влади та зобов'язав їх подавати "декларації осіб, уповноважених на здійснення повноважень держави".

20 березня група країн "Великої сімки" (G7) заявила про невідповідність вимог е-декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад держкомпаній й закликала Україну скасувати їх відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

Довідка: Єврокомісія закликала негайно скасувати е-декларування. Проти цього висловилися також США, Рада Європи, та низка країн-партнерів.

Порошенко неодноразово обіцяв партнерам, що він подасть проект щодо скасування цієї норми. Звучали навіть строки – після зустрічі президента з комісаром Йоганнесом Ганом останній заявив, що зміни мають бути схвалені вже до липня 2017 року.

У липні Порошенко справді зареєстрував два законопроекти, що скасовують е-декларування для активістів, але натомість – додають у законодавство вимоги про додаткове звітування громадських організацій (проект 6674) та про санкції для тих, хто порушив ці вимоги або припустився помилки (проект 6675). Саме ці два документи були спрямовані на експертизу за запитом моніторингового комітету ПАРЄ.

Венеціанська комісія розкритикувала законопроекти, які містять вимоги фінансової звітності та розкриття інформації для антикорупційних активістів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme