ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Тимчук сказав, чим замінять АТО

Законопроектом про реінтеграцію Донбасу пропонується замінити АТО, по суті, на військову операцію, якою керуватиме Оперативний штаб 

Depo.Влада
19 червня 2017 15:06
ФОТО: depo.ua

Про це заявив народний депутат, координатор руху "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Чим пропонується замінити АТО? По суті - військовою операцією, якою керує не СБУ (як зараз, в режимі АТО), а Оперативним штабом. Загальне керівництво Оперативним штабом здійснюватиме Президент як Верховний головнокомандувач, з питань оборони також керівництво здійснює Генштаб. Президенту надається право як вирішувати питання використання сил і засобів ЗСУ в операції, так і залучати інші силові структури, але під загальним керівництвом військових", - пояснив Тимчук.

"Всі нинішні між цивільними та військовими адміністрації або військові адміністрації в разі створення останніх також "замикаються" на Оперативному штабі", - додав він.

Тимчук також повідомив, що вказаний законопроект дозволяє вводити воєнний стан на розсуд пезидента України. "Однак треба розуміти, що Закон про правовий режим воєнного стану - це не інструмент використання ЗСУ, як чомусь впевнені багато. Воєнний стан (а він, згідно з тим же Законом, може вводитися і без стану війни, а лише в разі загрози) полегшує в певних ситуаціях забезпечення використання ЗСУ. В цілому ж він спрямований на вирішення адміністративних питань "під військових", на обмеження прав громадян і ЗМІ тощо", - зазначив координатор групи "ІС".

Нагадаємо, Верховній Раді запропонують розглянути законопроект "Про особливості державної політики щодо відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей", який передбачає пріоритетність пошуку мирних шляхів вирішення ситуації на Донбасі

Згідно з цим документом, в Україні буде створений Оперативний штаб під керівництвом президента, який керуватиме органами влади у питанні нацбезпеки в Донецькій та Луганській областях.