Тимчук сказав, чим замінять АТО

Законопроектом про реінтеграцію Донбасу пропонується замінити АТО, по суті, на військову операцію, якою керуватиме Оперативний штаб 

Depo.Влада
19 червня 2017 15:06
ФОТО: depo.ua

Про це заявив народний депутат, координатор руху "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Чим пропонується замінити АТО? По суті - військовою операцією, якою керує не СБУ (як зараз, в режимі АТО), а Оперативним штабом. Загальне керівництво Оперативним штабом здійснюватиме Президент як Верховний головнокомандувач, з питань оборони також керівництво здійснює Генштаб. Президенту надається право як вирішувати питання використання сил і засобів ЗСУ в операції, так і залучати інші силові структури, але під загальним керівництвом військових", - пояснив Тимчук.

"Всі нинішні між цивільними та військовими адміністрації або військові адміністрації в разі створення останніх також "замикаються" на Оперативному штабі", - додав він.

Тимчук також повідомив, що вказаний законопроект дозволяє вводити воєнний стан на розсуд пезидента України. "Однак треба розуміти, що Закон про правовий режим воєнного стану - це не інструмент використання ЗСУ, як чомусь впевнені багато. Воєнний стан (а він, згідно з тим же Законом, може вводитися і без стану війни, а лише в разі загрози) полегшує в певних ситуаціях забезпечення використання ЗСУ. В цілому ж він спрямований на вирішення адміністративних питань "під військових", на обмеження прав громадян і ЗМІ тощо", - зазначив координатор групи "ІС".

Нагадаємо, Верховній Раді запропонують розглянути законопроект "Про особливості державної політики щодо відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей", який передбачає пріоритетність пошуку мирних шляхів вирішення ситуації на Донбасі

Згідно з цим документом, в Україні буде створений Оперативний штаб під керівництвом президента, який керуватиме органами влади у питанні нацбезпеки в Донецькій та Луганській областях.