The New York Times: Росії не треба наступати. Україна сама себе знищує

Україна знаходиться на межі банкрутства

The New York Times: Росії не треба насту…

Про це пише оглядач The New York Times Девід Хершенхорн, передає depo.ua.

Зусилля з налагодження політичного врегулювання між урядом у Києві та Росією і сепаратистами, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, потрапили в глухий кут через процесуальні суперечки, незважаючи на припинення вогню

Проте, ймовірно, найбільшим розчаруванням українців стало те, що новій владі країни, зокрема, президенту Петру Порошенко і прем'єр-міністру Арсенію Яценюку, досі не вдалося виконати своїх обіцянок щодо викорінення тотальної корупції в країні.

Більше того, високопоставлені чиновники і самі опиняються в епіцентрі корупційних скандалів, як це було з главою Кабміну, якого екс-глава Держфінінспекції Гордієнко звинуватив у розкраданні бюджетних коштів у значному масштабі.

Єгор Соболєв, один з активних учасників революції, який в даний час є членом парламенту і головою комітету по боротьбі з корупцією, сказав, що його група затоплена скаргами.

"Найбільша проблема в країні, ми не маємо реальної системи правосуддя, ми не маємо суддів, більшість з них люди часів Януковича" сказав він. "Така ж ситуація з органами прокуратури". "І ще одна проблема, дуже велика проблема", додав він, у тому, що "пан Порошенко на посаді президента не готовий звільнити їх".

Уряд і його прихильники заперечують будь-які звинувачення, і стверджують, що пішли далі, ніж будь-хто з їхніх попередників, намагаючись зруйнувати пострадянську спадщину безгосподарності і зловживань. Вони вказують на те, що парламент протидіє ініціативам з реформування, зокрема, у сфері газової промисловості.

Зайвий безлад породжує і тертя між урядом України та її європейськими союзниками, особливо в Німеччині і Франції, чиї лідери допомогли добитися припинення вогню і розчаровані повільними темпами змін.

У той час як уряд України каже, що боїться нового вторгнення проросійських сил, деякі аналітики вважають, що є мало причин для поновлення україно-російського військового протистояння, оскільки українська сторона успішно бореться сама з собою.

"Росія просто чекає, поки внутрішні проблеми України, зроблять її менш привабливою для Заходу," сказав Олександр Баун з науково-дослідницької групи Інституту Карнегі в Москві. "Надія Путіна полягає в тому, що Росія не мусить робити Україну слабкою. Україна буде слабкою сама по собі, і він може просто почекати і скористатися цією слабкістю колись у майбутньому".

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme