The Guardian: Росіяни ненавидять Захід і готуються до великої війни

Росія практично почала нову холодну війну, а також готується до ведення відкритих бойових дій проти західних держав

Про це у статті The Guardian пише журналіст Сьюзан Річардс, передає depo.ua.

У матеріалі йдеться про те, що останні 30 років вона подорожувала по території Росії і завдяки цьому бачила і ейфорію росіян від повалення комуністичного режиму, і їх надію на порозуміння з Заходом, і політичний відчай, який тривав там останні роки.

В той же час, Річардс поїхала туди вперше після анексії Криму і була шокована тим, що відбувається: "Я помітила, що країна готується не до замороженого конфлікту і не до війни в сусідніх країнах, а до чогось більшого: до тотальної війни проти Заходу. Мої російські друзі завжди були доброзичливими, але цього разу вони були не впевнені, коли і за яких обставин ми зустрінемося знову", - йдеться в матеріалі.

Річардс вважає, що це стало результатом жорсткої пропаганди Кремля протягом останнього року, але, разом з тим, є і велика частина росіян, які згодні з політикою Володимира Путіна щодо Заходу і його цінностей.

На думку автора, тотальний військовий конфлікт став назрівати після того, як вся влада в Росії сконцентрувалася в однієї людини, який має намір "відновити імперію". "Російські літаки і підводні човни влаштовують маневри і провокації в Європі. Однак постійні порушення повітряного простору над Балтією можуть змусити НАТО рано чи пізно застосувати звичайну зброю, а Росія може піти ще далі і використовувати ядерні ракети, боячись вторгнення значно більш сильної армії США", - пише Річардс.

У статті також йдеться в про те, що поки НАТО закликає країни-учасниці Альянсу витрачати 2% ВВП на оборону, Росія в 2015 році витрачає на військові потреби вже 4,2% ВВП, скоротивши при цьому витрати на охорону здоров'я, а також соціальні виплати.

Автор також не забула і про військовий парад 9 травня, який, за її словами, став демонстрацією військової потужності.

Відзначається також і погіршення в російській економіці і масові скорочення зарплат, а також звільнення.

"Путін оголосив, що він скоротить свою зарплату на 10%. Але враховуючи, що його реальний статок за різними даними становить від $70-200 млрд, то він навряд чи відчує якийсь дискомфорт", - підкреслила Річардс.

Разом з тим, він не упустила і той факт, що ставлення росіян до свого президента стало нагадувати ідолопоклонство, незважаючи на кризу і високий рівень бідності.

Автор висловлює думку, що ситуація почала формуватися після закінчення Холодної війни.

"Росіяни сподівалися стати частиною розширеної Європи. Однак вони зіткнулися з радістю і байдужістю Заходу, які відродили старі страхи Росії про те, що її оточать і скривдять. Зазвичай Захід звинувачує брехливий режим Путіна, який вдався до війни через те, що ціни на нафту обвалилися. Ще однією популярною думкою є та, що Кремль намагається відвернути увагу від внутрішніх проблем розповідями про зовнішнього ворога", - йдеться в статті.

Річардс зазначає, що поточний стан справ дозволяє Заходові зняти з тебе відповідальність.

Після розпаду СРСР, Захід перестав серйозно сприймати Росію та її сусідів. Це призвело до того, що коли знадобилося оборонятися, то Європа і США відновили активну роботу НАТО, яке раніше було спрямоване проти Москви.

Під час такої геополітичної гонки НАТО прагнуло розширитися на схід, в той час як Росія почала окуповувати Грузію і Україну.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme