Терористи вимагають визнати їхні «вибори» взамін на «продовження діалогу»

В самопроголошених Донецькій і Луганській народних республіках вимагають, щоб офіційний Київ визнав результати «виборів», які відбулися на їхніх територіях. В такому випадку сепаратисти «будуть готові до продовження діалогу»
Depo.Влада
4 листопада 2014 07:32
ФОТО: depo.ua
Терористи вимагають визнати їхні «вибори» взамін на «продовження діалогу»
Терористи вимагають визнати їхні «вибори» взамін на «продовження діалогу»

Про це йдеться в спільній заяві, підписаній «першим заступником голови уряду ДНР» Андрієм Пургіним і головою «верховної ради ЛНР» Олексієм Карякіним, передає «Остров».

Терористи стверджують, що так звані «вибори голів та депутатів народних зборів Донецької та Луганської народних республік» пройшли 2 листопада «відповідно з мінськими домовленостями». А Україну вони звинувачують в «порушенні домовленостей» і «спотворенні узгодженої редакції Закону про особливий статус Донбасу».

Керівники «ДНР» і «ЛНР» заявляють, що в неділю «народ сам наділив себе особливим статусом», тому «Києву доведеться рахуватися з думкою народу Донбасу, хоче він цього чи ні».

Пургін і Карякін також відзначили, що українські акти, прийняті без погодження з керівництвом «народних республік», не діятимуть на їхній території.

Сепаратисти також оголосили, що Україна нібито перестала платити пенсії і зарплати громадянам, які проживають на територіях самопроголошених республік.

Однак Пургін і Карякін запевняють, що відкриті для продовження рівноправного діалогу.

«Ми закликаємо Київ слідувати мирному плану і припинити військовий і політичний тиск на Донбас. При цьому ми гарантуємо, що якщо Київ проявить розсудливість, обрані керівники будуть готові до продовження діалогу », - наголошується в заяві.

Терористи обіцяють Києву «слідувати духу Мінських переговорів» і заявляють про готовність «до відновлення всього комплексу зв'язків з регіонами України, до укладання угод з Кабінетом Міністрів, підприємствами і організаціями України».

«Ми готові постачати українським регіонам вугілля для нормального проходження опалювального сезону. Нам необхідна співпраця в сфері поставок електроенергії, сільгосппродукції, транспорту, зв'язку, експортно-орієнтованих виробництв. Наша економіка залишиться в зоні гривні, якщо Київ припинить фінансову блокаду. І, звичайно, ми готові робити все для підтримки миру », - запевнили Пургін і Карякін.

Терористи також закликали Київ визнати «дієвим законодавчим актом особливий статус Донбасу».

Як повідомляв ДеПо, напередодні президент України Петро Порошенко заявив про скликання сьогодні Ради нацбезпеки і оборони України, щоб поставити питання про скасування закону про особливий статус деяких районів Донецької і Луганської областей,   оскільки «псевдовибори торпедували закон і різко загострили ситуацію на Донбасі»

Нагадаємо, що всі країни, окрім Росії, не визнали плебісцит 2 листопада на підконтрольних бойовикам українських територіях. Авторитетні міжнародні організації не надсилали своїх спостерігачів на це незаконне «волевиявлення».