Тернопільські депутати просять Раду повернути графу "національність"

Тернопільська обласна рада просить Верховну Раду відновити запис про національність у державних реєстраційних документах та призначити перепис населення України у наступному році
Depo.Влада
16 жовтня 2015 13:23
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відповідному зверненні, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу обласної ради.

У документі депутати нагадують, що 26 червня 1992 року комуністична більшість (так звана "група 239") Верховної Ради прийняла постанову "Про затвердження положень про паспорт громадянина України, про свідоцтво про народження..." (№2503-ХІІ), якою у порушення принципу верховенства права, закріпленого в міжнародних правових актах ООН, ЮНЕСКО, Ради Європи, була вилучена графа "національність" з паспорта.

Облрада просить закріпити в Конституції положення, що українці є корінною (титульною) нацією в Україні і повинні бути представлені в органах державної влади та органах місцевого самоврядування пропорційно населенню України.

"Також просимо повернути етнічним українцям та представникам національних меншин право мати запис про національність у державних реєстраційних документах. В порядку законодавчої ініціативи внести до Верховної Ради України законопроект про відновлення графи "національність" у паспорті, свідоцтві про народження, свідоцтві про шлюб, свідоцтві про усиновлення, свідоцтві про смерть, заяві про народження дитини, заяві про шлюб та інших реєстраційних документах", – йдеться у зверненні.

Крім того, депутати просять провести в 2016 році перепис населення в Україні з обов'язковим зазначенням графи "національність" у переписних аркушах.

Останні новини політики читайте у рубриці Вл