Блоги про перемоги: Чому Зеленський знову став віртуальним президентом

Президент України Володимир Зеленський вирішив рятувати своїх "Слуг", а може й себе, передвиборчою технологію, яка зробила з нього народного президента

Блоги про перемоги: Чому Зеленський знов…

Рейтинги Зеленського та партії "Слуга народу" пішли вниз. Фонд "Демократичні ініціативи" та КМІС провели соціологічне опитування, за даними якого перші кроки діяльності президента Володимира Зеленського та його команди 62% громадян України оцінюють позитивно (19% — повністю позитивно, 43% - в основному позитивно). Негативні оцінки дали 24%, що в два рази більше, ніж в серпні. У листопаді 2019 року 36% громадян вважають, що Україна рухається в правильному напрямку, дещо більше – 39% – впевнені, що напрямок руху України зараз є неправильним. Водночас ще в серпні 50% вважали рух правильним, а 23% – неправильним. При цьому, рейтинг Верховної Ради падає ще більше – не схвалюють дії парламенту 47% українців, а позитивно ставляться лише 34%. Хоча в жовтні була зовсім інша динаміка: 53% ставилися позитивно, а 30% - негативно.

Дивлячись на весь "треш" і скандали, які відбуваються зі "Слугою народу", а також оцінюючи рейтингові перспективи як партії, так і свої, Володимир Зеленський пішов у блогери. В понеділок, 25-го листопада, він записав відео у форматі "селфі на ходу". У 12-ти хвилинному ролику Зеленський прогулюється центром Києва з охороною, вітається з людьми та розповідає про перемоги і законодавчі ініціативи. Голосування у першому читанні за законопроект про ринок землі – одна з таких перемог. Але до другого читання президент обіцяє правку, за якою рішення щодо дозволу іноземцям купувати українську землю прийматиметься за результатами референдуму. Відповідно, закон про народовладдя також ухвалять. А для маленьких феремерів президент готує бонус у вигляді 4 млрд гривень. 

Список перемог в президента чималенький. Зеленський згадав про повернуті росіянами кораблі і пообіцяв, що Росія поверне усе майно, яке вкрала з кораблів; не забув про ухвалений бюджет "без хотєлок", відкритий міст у Станиці Луганській. Також він заявив, що 2020 року буде капітально ремонтуватися опорна школа в цьому населеному пункті. Пригадав Зеленський і прийняті закони, що стосуються видобутку бурштину та виробництва спирту, розповів про будівництво нових пунктів швидкої допомоги та наголосив, що до кінця 2019 року буде куплено 500 машин "швидкої".

Не обійшов стороною Зеленський і нормандську зустріч 9-го грудня, до якої Україна готова. А загибель полковника Коростельова подана президентом в якості доказу, що війну треба закінчувати. Також Зеленський заспокоїв народ – до зими всі носії закуплені. А ще заявив - дуже пишається тим, що зі "Слуги народу" вигнали вже 3 депутатів. Мовляв, партія ж народна. 

Вийшов такий собі блог хороших новин. Зеленський чомусь не приділяв уваги скандалам в "Слузі народу", прослушці і "криворожгейту" з Юзіком. Негативчик залишився для різних "Темних лицарів" Дубінських-Бужанських у Телеграмі. Президент же говорить виключно про хороше. Робити такі "відосики" Зеленський пообіцяв щотижня. Але вже сьогодні записав чергове відео, в якому закликав уряд Гончарука погасити заборгованості перед лікарями та вчителями. І вирушив собі до Естонії та Литви.

Гончарук - також любитель блогів – записує "чашку з прем'єром". 

В такому форматі спілкування для президента існують як плюси, так і мінуси. 

Про плюси говорили ще під час передвиборчої кампанії. Бо саме на віртуальному спілкуванні з народом була побудована кампанія Зеленського. Він регулярно записував такі "селфі на ходу", критикував владу, обіцяв "саджати", а також виглядав позитивно. Врешті-решт, він навіть викликав Порошенка на дебати, затягнувши 5-го президента у власну технологію, де легко його переграв. Цей формат спілкування ніби й демонструє відкритість і постійний контакт з народом без посередників у вигляді традиційних ЗМІ. Для повного контакту бракує хіба стрімів з реальними запитаннями. Але Зеленський вже більше 6-ти місяців як президент.

І тут ми переходимо до мінусів. 

В умовах поступового падіння рейтингів Зеленського та "Слуги народу", президент повернувся до технології, яка раніше працювала. Але ігнорування негативу в партії та намагання наповнити ситуацію позитивним змістом, можуть зіграти із президентом злий жарт. Фактично зараз Зеленський витягує на собі рейтинг "народної" політсили. У відео Зеленський називає "Слугу народу" справжньою народною партією. Таким чином у прихильника президента довіра до нього має знову ж таки трансформуватися в любов до його "зашквареної" скандалами політсили. Якщо це спрацювало на парламентських виборах, коли народ проголосував за "весільних фотографів" та інших "ноунеймів", то зараз своєрідне "кришування" відверто сумнівних людей в партії може ще більше вдарити по рейтингах самого Зеленського. 

Президент поки ще може формувати імідж "гарного царя", у якого "погані бояри". Дистанціювання від скандалів та погрози розпустити "слуг народу" і всю Раду – це доволі хороша позиція. І Зеленському не варто гратися у позитив, забуваючи про критику своїх "слуг" та захищати їх. Бо такі речі до літа можуть позбавити його високого рейтингу, а значить і головного козиря – можливості розігнати парламент та знову виграти вибори з іншими людьми. 

Між іншим, звернення до Уряду через "відосик" на Фейсбуці є цілком гарним прикладом технології "я хороший, а вони – погані". Вчителям і лікарям не платять зарплати – це ж уряд винен, а не президент. Так само і скандали в "Слузі народу" повинні розглядатися в якості "погані депутати, а президент – порядний". Бажано, звісно, щоб Юзік та оточення Зеленського більше не потрапляло в скандали. 

Втім, навіть відновлення спілкування з народом не гарантує успіхів. Бо обіцяних посадок нема, комуналка цілком може вирости, а мир, як і раніше, залежить від Путіна. Тому позиція "звалити весь негатив на інших" не спрацює. Бо український народ вміє зачаровуватися владою, а потім ненавидіти її вже за рік.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme