Татари вже наполовину сформували свій батальйон, який звільнятиме Крим

До лав кримськотатарського добровольчого батальйону, який формується на Херсонщині, наразі записалися близько 250 людей

Про це в коментарі "Українській правді" повідомив лідер громадянської акції з блокади Криму Ленур Іслямов, передає depo.ua.

Загалом у батальйон "Крим" планують набрати до 580 осіб. Моделлю для нього був обраний так званий НАТОвський формат батальйону.

За словами Іслямова, вступити до його батальйону можуть не лише кримські татари.

"Ми хочемо, щоб кістяк був із кримських татар... Ми не хочемо відсиджуватися, хочемо якнайшвидше сформувати свій батальйон, щоб продемонструвати Україні, як ми можемо за цю державу битися, наскільки ми можемо бути корисними в загальній битві за визволення України... Ми ж зараз не українці, а татаробандерівці ", - зазначив із усмішкою він.

За словами активіста, швидше за все батальйон буде функціонувати в структурі Національної гвардії і пояснив, чому місцем локації обрано Херсонщину.

"Ми хочемо, щоб він був сформований в Генічеському районі Херсонської області. Під егідою гаранта Конституції, під егідою формату Нацгвардії. Для нас це архіважливо... У Києві війни, ворога - не видно. Тут ви відчуваєте, наскільки Україну можна розхитати", - додав кримськотатарський активіст.

За словами Іслямова, завданням батальйону буде зміцнення й підтримка правопорядку.

"Ми будемо займатися забезпеченням правопорядку і стабільності в регіоні… Щоб ніхто не думав, що можна розгойдати ситуацію, зробити якийсь бунт і потім референдум, як вони це зробили в Криму", - запевнив координатор блокади Криму.

Він запевнив, що батальйон, зокрема "буде звільняти", а потім наводитиме лад на півострові.

Іслямов також зазначив, що хотів би бути одним з командирів цього батальйону.

Він не взявся прогнозувати, в які терміни буде завершено формування батальйону "Крим", однак зазначив, що переговори з Нацгвардією тривають, вже сформована робоча група.

Іслямов також підтвердив, що кримські татари розробляють схему морської блокади Криму.

"Це питання - на рівні підготовки. Чекаємо акцептування всіх лідерів Меджлісу. Ми готуємося", - зазначив він.

Нагадаємо, що, за словами лідера меджлісу кримськотатарського народу, нардепа Рефата Чубарова,  батальйон, що має діяти в лавах ЗСУ або МВС, може формуватися з трьох джерел: з кримчан, які досягли призовного віку, з кримських переселенців, які не хочуть служити Росії, і контрактників.  

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна