Тарута: Я був незручний і для Порошенка, і для Яценюка

Колишній глава Донецької обласної держадміністрації Сергій Тарута розповів, що був незручний на цій посаді як для президента України Петра Порошенка, так і для прем'єр-міністра Арсенія Яценюка
Depo.Влада
11 жовтня 2014 09:31
ФОТО: depo.ua
Тарута: Я був незручний і для Порошенка, і для Яценюка
Тарута: Я був незручний і для Порошенка, і для Яценюка

Про це повідомляє «Українська правда».

«Я був незручний не тільки для Порошенка, а й для Яценюка, який, на жаль, спілкувався зі мною востаннє по телефону у травні. Після цього він ігнорував Донбас. Усі пропозиції щодо антикризових заходів він теж ігнорував. Тому я критикував, не виходячи з особистих відносин, - я не міг не доносити правду», - розповів екс-губернатор.

Однак Тарута наголосив, що поважає рішення глави держави.

«Президент, розуміючи, що я буду балотуватися, шукав кандидатуру, прийнятну для тих завдань, які він ставить. Моя головна умова - ... щоб була спадкоємність команди, щоб ми зараз не втратили того, що було зроблено. Я не надто бажав бути губернатором, тоді потрібно було рятувати країну», - сказав Тарута.

Екс-губернатор зізнався, що давно знає свого наступника на цій посаді Олександра Кіхтенка та вже говорив з ним про справи в області.

«Сьогодні (Донецькій області, - ред.) потрібен лікар, тому що хворий у реанімації. Там потрібен не один хірург, потрібна команда, яка може успішно допомогти помираючому на операційному столі. Я хотів би, щоб він став хірургом і зберіг ту команду, яка є сьогодні. Я все йому розповів. У нього з'явилося досить багато вражень і сумних роздумів. Ми розмовляли півтори години», - зазначив Тарута.

У той же час він зазначив, що Кіхтенко не схожий на людину, яка «розуміє Донбас».

Крім того, Тарута розповів про діяльність в Донецькій області представників Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

«Позавчора спілкувався з ОБСЄ, і мені було сумно. Вони не бажають моніторити, вони бояться, бо стріляють, є провокації і немає ефективності спільної групи », - зазначив він.

Як повідомляв ДеПо, вчора під час візиту в Донецьку область Порошенко повідомив про звільнення  Сергія Тарути з посади глави Донецької облдержадміністрації і призначення на цю посаду генерала Олександра КіхтенкаУ ЗМІ з'явилися припущення, що Тарута був відправлений у відставку через те, что вийшов за рамки субординації - звернувся до президента Російської Федерації Володимира Путіна в день його народження із закликом припинити «штучну» війну проти України.