Тарифний піар: Чи зупинить протести в регіонах карантинне послаблення ціни на газ

Рішення уряду про зниження ціни на газ на час карантину та ще низку рішень, що стосуються інших тарифів, розкритикували не лише опозиціонери, а й самі "слуги"

Політичний оглядач
Тарифний піар: Чи зупинить протести в ре…
На фото: Мешканці Дніпропетровщини перекрили дорогу, протестуючи проти високої ціни на газ

Історію навколо тарифів коротко можна описати так: всі у владі знали, що ціни зростуть, але почали щось робити, коли відбулася протестів. І то влада, зрозумівши, що це завдасть серйозного удару по рейтингах, взялася мізкувати не стільки про те, як знизити тарифи, скільки про те, як викрутити цю ситуацію собі на користь.

Зрештою прийняті рішення подаються як велика турбота президента про населення під час карантину. А вирішили наступне:

https://www.depo.ua/uploads/posts/20210113/750x/efeFgCzxyg6faji5A4hKZudk5rQIZm47D570rU44.jpeg

Прем’єр Шмигаль пояснив: прийняте рішення не означає відхід від ринкового регулювання ціни на газ, йдется лише про період карантинних обмежень. "Орієнтовно сьогодні деякі облгази продають (газ) за ціною більше 10 гривень, тобто із запровадженням цього регулювання відбудеться зниження ціни газу більш ніж на 30%", – пояснив він. Рішення запрацює вже з лютого, відповідно, ціна буде знижена в середньому для населення України до 6 999 гривень. Тобто, виходить, що у платіжках суми за січень залишаться дуже високими. Ще одне важливе рішення: НКРЕКП починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на розподіл газу. Однак, чи знизять вони після перевірок ціни, невідомо.

Отже, що маємо станом на зараз. Перше – до завершення опалювального сезону тарифи дещо зменшать, але у подальшому поступок вже не буде. Тобто, споживачам слід готуватися до того, що тарифи зростатимуть і далі.

Друге: схоже у коридорах влади не зрозуміли, що головна причина антитарифних виступів - не у підступах ворогів, а у відсутності комунікації із суспільством. Чим сповна скористалися опоненти. Сьогодні переважна більшість українців не знає ні про ринок газу, ні про особливості його функціонування. Хоча часу для проведення інформаційної кампанії було вдосталь. 

Третє: рішення уряду відтермінувало, проте не скасувало ключову для нього проблему – ймовірність відставки. Після наради з депутатами було вирішено заслухати прем'єр-міністра з доповіддю про заходи для врегулювання ситуації з підвищенням тарифів на Погоджувальній раді депутатських фракцій та груп 25 січня, а також на пленарному засіданні парламенту 26 січня. Можна передбачити, що до того часу антитарифні виступи не припиняться, більш того є багато бажаючих, аби в день роботи ВР протести вирували в столиці. І протестувальники вимагали відправити у відставку Шмигаля та його уряд.

Четверте: зменшення вартості газу на кілька місяців подається Банковою як ініціатива і перемога президента Зеленського. Тобто, очевидною є піар-акція за вже традиційною для цієї влади технологією простих рішень: цінам можна наказати зупинитися і навіть зменшитися. Тепер виборець має бути вдячний своєму президенту. Адже без його особистого втручання нічого чомусь не робилося. А те, яке це рішення матиме наслідки для ринку газу і в цілому для економіки, коли ціни знову піднімуться і на скільки, і де, власне, був президент з його простими рішеннями раніше (про підвищення ціни на газ було відомо ще до Нового року), до початку масових протестів - це питання погані і неправильні.

Тим часом, від різних політиків вже лунають заклики виходити 15 січня на всеукраїнську акцію протесту проти підвищення тарифів на газ, його транспортування та електроенергію.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme