Тарас Костанчук: Якби мені запропонували стати генпрокурором, я б погодився не вагаючись

В інтерв’ю телеканалу «112 Україна» Костанчук Тарас - голова громадської організації «Військово-патріотичне об’єднання учасників АТО «Справедливість», повідомив, що став би генеральним прокурором України не вагаючись.
Depo.Влада
18 квітня 2016 11:42
ФОТО: depo.ua

Нагадаємо, днями «Апостроф» з посиланням на власні джерела в Адміністрації Президента повідомив, що Костанчука Тараса  розглядають як одного з ймовірних кандидатів на посаду генерального прокурора України.  Також голова фракції БПП у Верховній Раді Юрій Луценко заявив, що президент України Петро Порошенко розглядає як мінімум чотири кандидатури на посаду генпрокурора.

«Чи розглядається зараз моя кандидатура на посаду генерального прокурора, я не знаю, можу тільки сказати, якби мені запропонували дійсно стати генеральним прокурором, я б погодився не вагаючись», - повідомив Костанчук Тарас в коментарі телеканалу "112".

Костанчук зазначив, що місяць тому у нього була розмова з президентом з приводу кримінальних справ ветеранів АТО, в ході якої Петро Порошенко запропонував йому піти працювати в генеральну прокуратуру, знаючи, що він має юридичну освіту. Тоді голова ГО «ВПОУ АТО «Справедливість» відмовився.

Тарас Костанчук переконаний, що в ГПУ необхідно міняти існуючу систему, оскільки те, що там відбувається – абсолютне неподобство, і втілити в життя подібні зміни можна лише на посаді генерального прокурора, у якого на це є всі повноваження.

«Я бачу, що робиться в генеральній прокуратурі – це абсолютне неподобство, і цю систему треба міняти. Піти генеральним прокурором, який має всі повноваження і можливості, і поміняти саму систему і генеральну прокуратуру взагалі, я би пішов для того, щоб зробити все правильно, так як воно повинно бути. І почав би там з посадки трьох друзів, тільки у мене немає, слава Богу, таких друзів, які б були на державних посадах. Я почав би з посадки друзів держслужбовців: я би посадив трьох друзів прем’єр-міністра, посадив би трьох друзів спікера Верховної Ради, трьох друзів президента. Я б не вагаючись садив би всіх держслужбовців, які на це заслуговують, без усякої тіні сумніву».

Як зазначив голова ГО «ВПОУ АТО «Справедливість» Костанчук Тарас, уразі його призначення генпрокурором України, він не тільки реформував би систему генпрокуратури,   але й зробив би необхідні кадрові зміни в структурі ГПУ.

 «Я б усіх тих адептів старої влади і адептів старої прокуратури «папєрєдніків», просто їх всіх відправив би на пенсію, для початку, це перший крок, який би я зробив, не вагаючись. А потім призначив би, щоб розслідували їхні статки, кількість майна, за які гроші воно куплено і так далі. Те, що нормою є для Європи, європейських й інших країн. А ми себе вважаємо європейською країною, прагнемо до цього. Це те, що я зробив у першу чергу», - зазначив Костанчук.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада