Таня і портрет. На що готові "фронтовики" заради піару на Януковичі

Ідея конфіскувати гроші Януковича та його посіпак, авжеж, хороша. От тільки підходити до цього питання треба з розумом, а не з істерикою
Depo.Влада
16 червня 2016 15:00
ФОТО: depo.ua
Таня і портрет. На що готові "фронтовики" заради піару на Януковичі
Таня і портрет. На що готові "фронтовики" заради піару на Януковичі

Те, що сьогодні відбувалося у Верховній Раді, можна охарактеризувати як політичну інсталяцію. Нардеп Тетяна Чорновіл з картиною в руках та істеричними заявами про те, що треба ухвалити закон про спецконфіскацію майна високопосадовців, виглядала дуже пафосно. За її словами, необхідно конфіскувати 50 млрд екс-президента Віктор Януковича і його поплічників, і спрямувати їх на підтримку армії.

Ніхто не сперечається, що забрати гроші і направити їх в Збройні сили – це добре. Втім, існують два аспекти, які руйнують всю цю ідею. По-перше, документ виписаний таким чином, що нема жодних гарантій, що наші правоохоронці не зможуть "кошмарити" зовсім інших підприємців, не пов’язаних з Януковичем і його младо- та старореформаторською командою. По-друге, нема жодних гарантій, що ці кошти опиняться в армії, а не в чійсь кишені. Тим паче, що ці кошти в переважній більшості знаходяться у цінних паперах. При переводі їх у реальні гроші частина паперів може "загубитися". До речі, у кулуарах подейкують, що такі плани нібито є у Сергія Пашинського – й саме тому цю тему так істерично лобіює його близька подруга Тетяна Чорновол. Це, звісно, лише чутки, вірити в які немає жодних підстав, але мало хто сперечатиметься з тим, що закон має бути виписаний так, аби навіть теоретично унеможливити зловживання. 

Щодо інших небезпек варто зазначити, що цей закон може не запрацювати в повну силу. Всі пам’ятають долю закону про люстрацію, який зараз знаходиться у підвішеному стані в Конституційному суді і не лише через "зраду" і "змову". Деякі положення закону про люстрацію (зокрема щодо люстрації суддів) досить очевидно протирічать Основному закону.

Немає жодних сумнівів, що охочих скасувати спецконфіскації через Конституційний суд буде не менше, ніж у випадку з люстрацією, і текст закону має бути більш ніж ретельно виписаний, аби витримати перевірку на конституційність.

Як бачимо, ситуація з законом не така вже й проста, як це видає пані Чорновол, задіюючі усі свої емоційно-ораторські здібності та спекулюючи сирітством дітей.

Можна не сумніватися, що цю риторику підхоплять і інші "бійці" "Народного фронту", мовляв, бачите які ми – патріоти, білі та пухнасті, а всі решта голосувати не хочуть, бо "цинічні бариги". Отже, навколо спецконфіскацій можна продовжити виставу, розпочату на темі складу ЦВК. Не виходячи з влади, "Народний фронт" переконуватиме свого виборця у власній опозиційності до президента та його політсили, а за одне й президентською гілкою поторгуватися можна буде.

"Ви всі любите Україну! Навіть Опоблок любить Україну, якщо вони сидять в цьому залі і не втекли за кордон", - кричала Чорновол, намагаючись переконати нардепів. Не спрацювало. Тепер пані Тетяна з колегами мають привід покричати, хто конкретно Україну не любить, і зробити це не менш гучно і не менш видовищно. От тільки не варто забувати, що гроші Януковича, як багато він би не накрав, всіх проблем українського війська та й України загалом не вирішать, а особливо розгулу серед наших можновладців політичної демагогії та популізму.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада