Тандіт розповів у ПАРЄ, як Росія підставила Карпюка

Радник голови СБУ Юрій Тандіт розповів членам ПАРЄ, як Микола Карпюк став політв'язнем на Росії

Про це заявив радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт на засіданні ПАРЄ, передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Коли виходили студенти на Майдан, російські спецслужби почали готуватися. Було відкрито кримінальну справу, в ній було названо імена, в тому числі, майбутнього прем'єр-міністра (Арсенія Яценюка - ред.), відомих політиків, у тому числі, Дмитра Яроша – вони стали говорити про те, що ті нібито воювали в Чечні", – сказав Тандит.

За його словами, "коли настав 2014 рік, вони в одній з в'язниць Російської Федерації вибрали хлопця, у якого було татуювання зі знаком однієї з наших патріотичних організацій – і він сидів, йому дали 22-ва за розбій, убивство, і він став давати свідчення щодо новорічних подій з 1993-го на 1994 рік".

"17 березня 2014 року в Росію виїжджає Микола Карпюк – на запрошення одного з генералів російських спецслужб, їде на переговори фактично з білим прапором для того, щоб говорити про долю Криму й нашого Донбасу", – заявив Тандіт.

"Нашого переговорника затримують, потім його звинувачують у тому, що він нібито відкрив двері на прикордонному пункті – і 17 березня цей лжесвідок починає давати свідчення, у тому числі, і на Миколу Карпюка, що він нібито теж був у Чечні. Наш патріот є першим нашим заручником", – наголосив Тандит.

Він закликав європейських політиків і далі допомагати звільняти таких в'язнів.

Нагадаємо, що 26 травня Верховний суд Чечні виніс обвинувальний вирок, яким визнав Карпюка і Клиха винними в участі в бойових діях на боці чеченських сепаратистів у 1990-х роках. Карпюка засудили до 22,5 років колонії, Клиха — до 20 років колонії.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада