План Міхо: Як мітингарі Саакашвілі готують ремейк двох Майданів

Стратегії у мітингарів під ВР немає, вся надія на проблеми, яких, варто зазначити, у нас вистачає, що роздуватимуться до рівня космічної "зради"

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
План Міхо: Як мітингарі Саакашвілі готую…

Стояння під Верховною Радою, організоване Михайлом Саакашвілі та його союзниками, затягнеться, як мінімум, до середини грудня. Принаймні, про такі плани вдалося дійзнатися відразу від кількох джерел з оточення організаторів. А учора кореспондент Depo.ua зміг особисто пересвідчитися: наразі ніхто нікуди йти з-під Ради не збирається. Більш того, біля Маріїнського палацу встановили кілька великих надувних шатрів-юрт. Цікаво, хто придбав ці недешеві "житлові комплекси" для мітингарів? Принаймні, з недавніх пояснень Саакашвілі про його прибутки напрошується висновок: особисто у нього на це грошей не вистачить.

Варто зазначити, що учора депутатський корпус мимоволі підіграв мітингарям, ухваливши в першому читанні виборчий кодекс. І хоча перспективи ухвалення цього документу у другому читанні сумнівні, це дало привід Саакашвілі та його оточенню влаштувати переможні реляції у соцмережах. Мовляв, результативне голосування було спричинене саме їхньою вуличною акцією. Про те, що проголосувало 26 "опоблоківців", які і визначили долю кодексу, екс-президент Грузії чомусь промовчав.

А ввечері Саакашвілі оголосив про чергову недільну акцію – марш на підтримку прийняття законів про імпічмент президента та антикорупційний суд. Крім того, він хоче розпочати процес "народного імпічменту". На думку експертів, ця політтехнологія має просту мету: підтримувати мітингарів у тонусі, аби ті без справи не скочувалися до рівня алкосотні. Тобто, акція діятиме ситуативно: активізуватиметься в сесійні дні, а в інші займатиметься "народним імпічментом". Себто, нічим, але неробству нададуть сенсу - розповідатимуть, скільки громадян під цим підписалося, де в регіонах у Саакашвілі з'явилися прихильники тощо.

Іншими словами, стратегії в організаторів акції немає, тому діятимуть ситуативно. Приміром, акція з блокуванням магазинів Roshen жодного зиску їм не принесла, тому її спускають на гальмах. На інших заходах в плані піару вдалося досягнути більшого. Так, мітингарі з-під Ради "примазалися" до акції під судом над прикордонником Колмогоровим, роздавали там коментарі, наче це вони організували підтримку засудженого військовика. Зрештою все завершилося нападом на радника міністра внутрішніх справ Зоряна Шкіряка.

На думку експертів, наступна спроба зібрати велелюдний мітинг буде 21 листопада. Це сакральна дата початку двох справжніх Майданів - Помаранчевого та Євромайдану. 21 листопада українці відзначають День гідності та свободи, то ж в тактичних планах організаторів Міхомайдану - скористатися емоційним моментом і заявити про "зраду ідеалів революції". Про те, що саме так і буде свідчить нагнітання істерії в окремих ЗМІ, здебільшого проросійських. Оскільки мітингарі поділилися на радикальне і помірковане крила, то й методи у них різні. Тому, як натякнули джерела серед "таборитів", існує думка розворушити 21 числа вольницю - хтось просто мітингуватиме, а хтось громитиме магазини, банки й намагатиметься штурмувати державні установи.

Погромників організатори Міхомайдану засудять, проте не зупинятимуть. Народний гнів досягнув апогею і тому подібне. Що буде після 21 листопада, поки ще не вирішили. План мінімум - збільшити чисельну присутність групи підтримки під парламентом, план максимум - розширити акцію на деякі регіони. Якщо не вийде ні першого, ні другого, тоді в запасі перевірена часом технологія: погроми спихнути на владу, мовляв, вони були для того, щоб звинуватити Саакашвілі у спробі перевороту. В наелектризованому суспільстві знайдеться багато тих, хто потрапить у цю технологічну пастку.

Фото: Facebook Mikheil Saakashvili

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme