Зіц-голова, чи "день сурка": Що чекає на Сєнкевича в кріслі мера Миколаєва

За великим рахунком, поновлення на посаді мера Миколаєва Олександра Сєнкевича кардинально змінити патову ситуацію в місті не може

Зіц-голова, чи "день сурка": Що чекає на…

Протиборство у Миколаєві за контроль над мерією отримало новий несподіваний поворот. Учора Центральний районний суд Миколаєва скасував рішення міської ради Миколаєва щодо дострокового припинення повноважень міського голови Олександра Сєнкевича. Нагадаємо, півроку тому, 5 жовтня, на сесії Миколаївської міської ради депутати ухвалили рішення про дострокове припинення повноважень міського голови, який представляє "Самопоміч". Тоді відсторонення Сєнкевича супроводжувалося звинуваченнями у співпраці з одіозними екс-"регіоналами" та місцевими "авторитетами". Зокрема, генпрокурор Юрій Луценко заявив про зв'язки міського голови з Михайлом Титовим, більш відомим як "Мультик". Після рішення міськради, яка визнала роботу Сєнкевича незадовільною, той подав до суду, протестуючи проти рішення міськради. І несподівано переміг. Судячи з заяв самого Сєнкевича він не надто очікував на позитивний для себе вердикт суду, заявивши, що готується до виборів.

Його скептичне ставлення до реального повернення до влади можна зрозуміти. Варто враховувати, що рішення про його відновлення на посаді вступить в силу лише через 30 днів. За цей час у його опонентів є час подати апеляцію. І лише якщо друга інстанція підтвердить правоту Сєнкевича, він зможе повернутися в мерію повноцінним очільником Миколаєва. Але в будь-якому разі це буде не надто скоро.

До того ж варто враховувати, що насправді від повернення Сєнкевича кардинально змінити патову ситуацію в міській раді навряд чи вдасться. Золота акція колишніх "регіоналів" у вигляді "Опоблоку" і "Нашого краю" в міськраді є настільки вагомою, що обійти їх не може ані губернатор Олексій Савченко (який вже встиг призначити кількох колишніх членів ПР до себе в облдержадміністрацію), ані будь-який інший політичний гравець на Миколаєвщині.

Гіпотетичне повернення Сєнкевича означатиме новий виток конфліктів з ОДА та місцевим БПП. І дуже може скластися таким чином, що одразу після повернення в мерію міськрада знову проголосує за недовіру. Власне, так вже було у Сіверськодонецьку, де мер Валентин Козаков тричі відновлювався на посаді, не маючи можливості взяти під контроль міську раду.

Є й інший варіант: аби не здіймати черговий скандал, ніхто не буде публічно воювати з Сєнкевичем, але й не дасть змогу отримати хоч якусь реальну владу. Фактично в такому разі мер виконуватиме номінальну функцію, розставляючи по посадах тих, кого скажуть "згори". Історія української регіональної політики знає і такі приклади. За часів президентства Януковича у Запоріжжі член "Батьківщини" Олександр Сін, ставши мером міста, перейшов до опонентів, і перетворився на одну з головних опор Партії регіонів в місті. Після Революції Гідності Сін добував свій строк з постійними скандалами, але ніхто так і не зміг з ним нічого вдіяти аж до місцевих виборів 2015 року.

Сєнкевич заради збереження посади цілком може повністю лягти під місцевих екс-"регіоналів", і таким чином худо-бідно добути термін. Щоправда, є і інший сценарій: Сєнкевичу дозволили повернутися у Києві. З огляду на чутки про скоре звільнення Олексія Савченка, який останнім часом сам здружився з місцевими перефарбованими "регіоналами", не виключено, що "під" нового губернатора вже починають потроху готувати нову більшість у міськраді. А без "Самопомочі", а отже без поновлення лояльного Сєнкевича цей паззл у них не складується…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme