Свобода відсвяткувала 25-річчя і оголосила війну політпроектам

Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок виступив з ініціативою створення "Кодексу відповідальної державотворчої політичної сили". По суті його завдання унеможливити існування передвиборчих політпроектів
Depo.Влада
30 вересня 2016 19:08
ФОТО: depo.ua

Таку заяву він зробив сьогодні на з’їзді "Свободи" у Києві, передає depo.ua.

Свобода відсвяткувала 25-річчя і оголосила війну політпроектам - фото 1

"Найбільша біда української політики, гальмо розвитку української держави – кишенькові олігархічні політпроекти. Бо саме вони вже 25 років своїми маніпуляціями дурять людей. Годі дурити українців! Це шлях в нікуди. І цьому треба покласти край", - підкреслив Тягнибок.

Свобода відсвяткувала 25-річчя і оголосила війну політпроектам - фото 2

За його словами, сьогодні політична верхівка позбавлена власної чіткої ідеології та з складається з політичних проектів, які очолюють люди, що за час Незалежності України встигли змінити партійні кольори по три-п’ять й більше разів.

"Зараз вже важко пригадати їхні назви. Усі ці розмаїті нові обличчя: зелені, озимі, усілякі нові генерації, пори, віча, народні самооборони, "вперед України"… Де вони всі зараз? Загидили мізки українців і втекли? Де всі ці "мега-блоки" і гігапартії всіх президентів і прем’єрів, які з’являлися, як тільки та чи інша особа доривалися до корита. І всі вони вмить зникали, щойно їхній вельможний патрон втрачав посаду. Де зараз усі ці пафосні, всесильні НДП, СДПУо, За ЄДУ, НУНС і НСНУ, нарешті здавалося б всемогутня і непереможна Партія регіонів? Усі ці олігархічні титаніки, як і їхні рятувальні човники під прапорцями "нових облич" ідуть на дно від першої пробоїни і від першої поразки на виборах", - підкреслив лідер "Свободи".

Він запропонував створити "Кодекс відповідальної державотворчої політичної сили" та закликав політиків, які декларують, що вони є державниками, долучитися до розробки цього документу. Зокрема він пропонує політикам взяти на себе зобов’язання зобов’язання служити українському народу, а не олігархам, виконувати свою партійну програму, не співпрацювати "тушками", та інше.

Олег Тягнибок підкреслив, що "Свобода" наразі є єдиною ідеологічною силою, яка вже 25 років послідовно дотримується власних зобов’язань, тому вона має моральне право виступити з ініціативою створення такого Кодексу.

"Такий кодекс стане, зрештою, тестом, лакмусовим папірцем, з допомогою якого можна визначити, чи є політична сила справді державницькою, чи це черговий олігархічний політпроект для обдурювання українців. Це буде своєрідною інструкцією для кожного громадянина, як відрізнити, зерно від полови. Як відрізнити, що є державницька сила, а що облудний політпроект. Зрештою, це відразу покаже, хто справжні слуги народу, а хто кишенькові служки олігархів", - зазначив політик.

За рішенням з’їзду робочу групу з підготовки тексту цього документу очолить екс-віце-спікер ВРУ 7 скликання Руслан Кошулинський.

Нагадаємо, 30 вересня у Палаці Свободи у Києві відбувся урочистий з’їзд з нагоди 25-ї річниці створення націоналістичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Свобода".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада