Світ засудить Україну, якщо вбивства на Майдані і в Одесі не будуть розслідувані,- дипломат

Міжнародна консультативна комісія Ради Європи виявила порушення прав людини в процесі розслідування вбивств на Майдані і в Одесі, які українська сторона не повинна ігнорувати
Depo.Влада
7 листопада 2015 13:32
ФОТО: depo.ua

Про це заявив директор з прав людини і спеціальний представник Ради Європи в Україні Крістос Джакомопулос в інтерв'ю "ZN.UA", повідомляє depo.ua.

"Робота Міжнародної консультативної групи – це допоміжний процес для української влади. Ідея полягає в тому, щоб попередити слідчі органи, які розслідують події на Майдані і в Одесі, що є певні недоліки, які порушують Європейську конвенцію з прав людини. В обох звітах - щодо Майдану і Одеси, - було зазначено, що такі порушення базових прав людини існують. Українська влада, зі свого боку, повинна взяти до уваги позицію Міжнародної дорадчої групи і вжити коригуючі дії там, де це можливо", - сказав європейський дипломат.

Нагадаємо, консультативна група ради Європи назвала нерезультативним розслідування подій в Одесі 2 травня 2014 року. Зазначимо, що тоді відбулися зіткнення між прихильниками і супротивниками Євромайдану, в результаті чого загинули 48 осіб, у т. ч. 43 людини - під час пожежі у Будинку профспілок. Ще понад 200 осіб постраждали. Розслідуванням цих подій займається Головне слідче управління Міністерства внутрішніх справ України, Генеральна прокуратура України.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада