Ахметов, Коломойський і свиня в труні: Коли Зеленському влаштують другу частину земельного "Сталінграду"

Битва за землю. Саме таким було сьогоднішнє засідання парламенту. Причому з урядом і президентом билися не лише Тимошенко й фракція Бойка-Медведчука, а й "Слуги"

Політичний оглядач
Ахметов, Коломойський і свиня в труні: К…

У сесійній залі було все: й екзальтований виступ Микити Потураєва про "маніяка" Леніна, "людиножера" Сталіна і нащадків Берії, і штурханина біля парламентської трибуни, куди не пускали міністра економіки Тимофія Милованова, й емоційні перепалки депутатів, і зрештою – результативне голосування за законопроект №2178-10, авторства "Слуг народу". Документ підтримали 240 депутатів, з них 227 – "зелених". Цікаво, що "за" голосували навіть законодавці, яких пов’язують з Ігорем Коломойським. Хоча перед цим вони досить жорстко критикували цей законопроект. Отже, якийсь спосіб впливу на них знайшли. А от на 20-х (16 утрималися, 3 були проти і 1 не голосував) так і не знайшли. Проти голосували мажоритарники Сергій Нагорняк з Черкащини, Георгій Мазурашу з Буковини і Анна Скороход з Київщини. Вона стала знаменитою після того, коли розплакалася на парламентській трибуні. Серед тих, хто утримався, найбільш знакова фігура – Ірина Верещук. Схоже, сьогоднішній день стане для неї останнім на посаді представниці уряду у Верховній Раді.

Жодного голосу за законопроект "Слуг" не дали "ОПЗЖ", "ЄС", "Батьківщина", "Голос" і "За майбутнє". Фракції Тимошенко (яка вже пішла в опозицію) і Порошенка переважно голосували проти, фракція Вакарчука переважно утрималася, а політсила Бойка-Медведчука була практично відсутньою (два голоси проти). Точніше, їхні картки для голосування. Здивувала позиція "Голосу". Останні голосування цієї фракції свідчили про дуже тісну співпрацю з монобільшовиками, про неї казав й голова фракції "Слуг" Давид Арахамія. І ось такий неочікуваний поворот.

Зате голоси за продаж землі дали 13 позафракційних, серед них і депутати, яких пов’язують з групою впливу Рината Ахметова. Мабуть, не дарма ходять чутки про начебто налагодження стосунків між цією групою і Банковою. І ще цікавий момент: Віктор Балога був проти, а його родич Василь Петьовка – "за". Одним словом, так, з миру по нитці і вийшло 240 голосів.

Це голосування було конче необхідним не лише для того, щоб уряд міг сміливо дивитися в майбутній рік. Воно було, перш за все, потрібне президенту Володимиру Зеленському. Конфлікти у фракції "Слуг" спробували вгамувати на недільному з’їзді і сьогоднішні події мали стати тестом на єдність команди. Якби "зелені" не дали потрібну кількість голосів, вочевидь, заговорили би про те, що президентську монобільшість від розвалу вже ніщо не врятує. Як бачимо, якимись неймовірними зусиллями 227 голосів забезпечили. Тобто, "Сталінград", як назвав це голосування у своїй переписці Давид Арахамія, виграли. Однак, нагадаємо, це ще не кінець – законопроект прийнятий лише за основу і на нього очікує ще один розгляд у сесійній залі. І тоді результати можуть бути іншими з двох причин. Перша – якщо мали місце якісь домовленості з "групою Коломойського", і цих домовленостей Банкова не дотримається, тоді від 227 сьогоднішніх "за" може відмінусуватися близько 20 "Слуг". Друга причина – відсутність серйозних санкцій щодо відвертих фрондистів. Простіше кажучи, якщо Нагорняка, Скороход і Мазурашу залишать у складі фракції, то під час другого туру голосування "брикнути" можуть й інші.

Що ж до інших політсил, які відмовили в підтримці земельному закону, то їхні спікери рясно обсядуть всі телеефіри, звідки литимуться ріки негативу до "Слуг", уряду і президента. І до цього владі треба бути готовою, не ховатися, а відправляти на політичні ток-шоу і на інші передачі своїх спікерів. Інакше їхня сьогоднішня перемога у сесійній залі буде пірровою: до наступного голосування за закон про продаж землі рейтинг влади стрімко піде донизу, а противники, які, схоже, об’єдналися попри, здавалося б, непереборні ідеологічні розбіжності, піднімуть масштабні протести в регіонах.

Depo.ua вже писав про те, хто стоїть за цими протестами, і чому "зелені" інформаційно програють призвідникам "земельних майданів". Програватимуть і далі, якщо працюватимуть лише в телевізорі і соцмережах. Це також треба, але зараз, мабуть, уперше при новій владі виникла ситуація, коли "Слугам" доведеться йти в народ. І не лише мажоритарникам. Якщо вони погребують цим, то, не виключено, в день, коли у порядку денному засідання парламенту знову з’явиться насправді досить дискусійний законопроект про продаж землі, під стіни Ради принесуть не лише мертву свиню в труні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme