Свідчення Парнаса: Чим новий виток імпічментгейту обернеться для Трампа та України

Документи, надані партнером Рудольфа Джуліані Львом Парнасом, вкотре розпалили пристрасті навколо розслідування щодо імпічменту Дональду Трампу.  В головних ролях вже традиційно фігурують українські високопосадовці

Журналіст відділу "Життя"
Свідчення Парнаса: Чим новий виток імпіч…

Так, Парнас вручив слідству кілька від руки написаних нотаток і електронну переписку зі знаковими фігурами української політики, передає Depo.ua. Надані свідчення вкотре вказують на те, що робота з Україною проводилася доволі прицільно і планомірно. Серед отриманих слідством доказів – як просто намагання сконтактувати з Володимиром Зеленським, так і намір мотивувати українського президента оголосити про початок розслідування справи Burisma. 

Зокрема, Парнас надав написану начебто його почерком записку на бланку готелю "Ріц-Карлтон". 

"Добийтеся, щоб Зеленський анонсував, що справа Байденів буде розслідуватись. Почніть комунікувати із Зеленським без (Пінчука та Коломойського)", – йдеться у документі. 

За яких обставин він був складений, і хто є адресатом, наразі невідомо. 

У переписці з українськими політиками та силовиками конкретики більше. Так, у листуванні з головою СБУ Іваном Бакановим Парнас просив зв'язати його з людьми, наближеними до Зеленського, аби організувати розмову президента України з Рудольфом Джуліані. На це Баканов відповів, що передав пропозицію Зеленському, але ще не отримав відповіді.  

Контактував Парнас і з помічником Зеленського Сергієм Шефіром. Наразі відомо, що у травні відбулася їхня зустріч у Києві. 

Кілька разів представник Джуліані писав голові МВС Арсену Авакову, вони навіть домовлялися про зустріч 15 квітня, але достеменно невідомо, чи вона тоді відбулася.  Парнас просив міністра МВС допомогти з підготовкою візиту Джуліані в Україну, надсилав йому публікації з американських ЗМІ, просив допомогти сконтактувати його з командою Зеленського.  Втім, Аваков нібито пообіцяв надати Парнасу певну інформацію "після розмови з Sh (Ймовірно, Шефіром, – ред.)". Але після цього, згідно з перепискою, перестав виходити на зв'язок. 

Під час поїздки Зеленського до США Парнас зв'язувався з помічником і головним радником з міжнародних питань українського президента Андрієм Єрмаком – домовлявся про "ще одну зустріч з нашим другом". 

Також переписувався з на той час генпрокурором Юрієм Луценком. Зокрема Луценко писав про посла США в Україні Марі Йованович (що вона нібито відкрито закликала звільнити главу САП, вказувала на поганий відбір суддів Верховного суду) і заявляв, що дехто Назар (ймовірно, Холодницький, – ред.) "готовий розповісти про заангажованість". Також Йованович нібито надіслала тоді ще генпрокурору список людей, яких не бажано чіпати – згідно з перепискою, це Лещенко, Найєм та Шабунін. 

Зауважив, що у нього "рухається справа по Злочевському", але якщо у оточенні Трампа не будуть вживати заходи "щодо мадам", його заяви, "у тому числі по Б", опиняться під сумнівом. Літерою Б Луценко міг зашифрувати прізвище Байденів, або ж, наприклад, Burisma. 

Також в руки слідства потрапило листування Парнаса з кандидатом у конгресмени від республіканців Робертом Гайдом. Зі слів останнього випливає, що його люди встановили стежку за Йованович і чекає інструкцій щодо подальших дій. Щоправда, Парнас відповідав дуже небагатослівно, останні ж повідомлення Гайда і зовсім залишив без уваги. Але листування свідчить принаймні про те, що людина, яка діяла в інтересах Джуліані, знала, що Йованович під наглядом. 

І зрештою, один з найяскравіших документів –  лист Джуліані, в якому той просить про зустріч з Зеленським, зазначаючи, що Трамп "в курсі і згоден". 

Вже не перше одкровення

Нагадаємо, що Льва Парнаса і його партнера Ігоря Фрумана затримали минулої осені в аеропорті Вашингтона при спробі вилетіти у Відень за підозрою у підробці документів і дезінформації виборчої комісії США. Мовляв, бізнесмени незаконно перераховували чималі суми у фонди Республіканської партії, виступаючи посередниками між ними та "донорами" з України та Росії. 

Обидва бізнесмени, за версією слідства, працювали на українського опального олігарха Дмитра Фірташа. Зокрема, за словами американських прокурорів, Фірташ перерахував Парнасу $1 млн.  І хоча чимало аналітиків прийшли до висновку, що збір компромату на Байдена замовив Фірташ, сам олігарх цю версію спростував. 

"Хочу сказати одне – я не маю інформації, я нікого не фінансував, хто міг би збирати таку інформацію і з мого боку великою помилкою було б, якби я вирішив долучитись до цієї битви", – зазначив Фірташ в коментарі The New York Times.

Схоже, в обмін на поблажливість американського правосуддя Парнас вирішив проявити максимум лояльності. Адже величенький масив даних – далеко не перший його внесок у справу проти Трампа. 

Зокрема, раніше бізнесмен українського походження заявив, що перед інавгурацією Зеленського він разом з Фруманом зустрівся із Сергієм Шефіром і попередив помічника українського президента про зупинення військової допомоги, а також про те, що віцепрезидент США Майк Пенс відкладе свій візит в Україну, якщо Зеленський не оголосить про початок розслідування щодо Burisma.

Пізніше Шефір підтвердив, що говорив із людьми Джуліані. Втім, за його словами, йшлося виключно про можливість зустрічі адвоката Трампа із Володимиром Зеленським. Звісно, що сам Джуліані озвучену версію підтвердити не побажав. 

"Справжній жах" чи підготовка до другого туру

У західних ЗМІ, налаштованих проти Трампа, вже назвали нові дані "жахливими". Втім, цей жах якщо й викликає емоції, у юридичному плані навряд чи може бути вагомим додатком до справи. По суті, маємо лист невідомо до кого і невідомо коли. Плюс до нього, чимало спроб організувати зустріч Джуліані та Зеленського, від яких українські високопосадовці вперто, хоч і доволі ввічливо ухилялися. 

Ситуація з Йованович є більш скандальною, хоча, знову ж таки, документально маємо лише ініціативу одного з неуспішних республіканців, здебільшого проігнороване партнером Джуліані. 

Втім, чергове виведення на сцену Парнаса доволі ефектно виглядає в ігровій партії демократів. Справу про імпічмент саме передають до Сенату, а вже завтра можуть відбутися попередні слухання. Тож відповідний настрій – бодай, серед електорату, який вагається і завжди робить "свіжий вибір" – просто необхідний. І "стос" наданих електронних листів його безумовно створив. 

Що ж до України, саме документи Парнаса навряд чи матимуть для нас вагомі наслідки на дипломатичній арені. Тим паче, що Юрій Луценко, який, власне, втрапив у найбільш незручну ситуацію, більше не є представником чинної влади. Однак у всіх питаннях співробітництва між Україною у США найближчим часом можна чекати максимальної скрупульозності, адже будь-який огріх стане потужним інструментом передвиборчої кампанії. 

І хоча ясно, що Сенат проголосує проти імпічменту, бо більшість у палаті – за республіканцями, появи нових шокуючих деталей можна чекати аж до самих виборів у США. Тож українським високопосадовцям варто бути готовими до тонн компромату. При цьому фігурантам справи буде надто наївно сподіватися, що всі козирі вже розкрито. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme