Сущенко зізнався, навіщо поїхав на Росію в 2016 році

Колишній бранець Кремля Роман Сущенко повідомив, що в 2016 році поїхав на Росію у зв'язку із сімейними обставинами

Про це він розповів під час пресконференції, передає Depo.ua.

Так, на запитання журналіста, чи мала його поїзда на Росію приватний характер і була пов'язана з братом, Сущенко відповів ствердно.

"Це – суто родинна історія така. Мені потрібно було допомогти родичам. Я б не хотів вдаватися в подробиці. Це пов'язано і зі здоров'ям у тому числі. Мотивація була така. Це по-перше", – сказав він.

Окрім того Сущенко зізнався в власній наївності.

"А по-друге, в мене такі були наївні сподівання, оцінювання і так далі, що… журналісти, які працюють тут, на фронті, в Україні, вони є більш актуальними… для інтересу спецслужб. А я вже шість років працював у Парижі. Ну так, звісно, писав. Але це матеріали були виважені, як вчили в Інституті журналістики. Подавалися всі сторони… А взагалі, моя місія була, як і будь-кого із колег в інформаційній журналістиці, інформаційні повідомлення, замітки в онлайн-режимі передавати… Що відбулося – факт, відповідь на п'ять запитань – все. І я наївно сподівався, що моя скромна персона не буде для них мати таке велике значення", – підсумував він.

Нагадаємо, дещо раніше Сущенко розповів подробиці "шпигунської" справи проти нього.

Довідка: Власного кореспондента "Укрінформу" у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув із приватною поїздкою.

7 жовтня 2016 року йому висунули звинувачення у шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. Українська розвідка спростувала цю інформацію.

4 червня 2018 року Мосміськсуд засудив Сущенка до 12 років ув'язнення в колонії суворого режиму, а 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення законним.

8 лютого українському журналистові Роману Сущенку виповнилося 50 років.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook