Сущенко розповів, як створював шедеври у полоні

Колишній бранець Кремля Роман Сущенко повідомив, що візуальним рядом для його малюнків стали вирізки із газет, журналів, а також листівки

Сущенко розповів, як створював шедеври у…

Про це він розповів під час пресконференції, передає Depo.ua.

"Безумовно, я тримав у таємниці джерело мого натхнення, скажімо так. Але крім самого творчого поштовху, бажання такого, враховуючи ті умови, в яких я перебував, однією уявою обійтися неможливо було. Тому що я не настільки геніальна людина, щоб можна було по пам'яті малювати якісь малюнки. Тому я користувався листівками, які мені надсилали. На них були навіть зображення наших українських художників. Єдине, що я по-своєму це інтерпретував, оскільки там – акварель, а я використовував кулькову ручку та інші природні барвники", – розповів Сущенко.

Також йому вдалося передплатити кілька друкованих видань.

"Пізніше трошки, коли я передплатив кілька видань (список цей був обмежений)… на жаль, із українських видань мені вдалося тільки "Дзеркало тижня" передплатити. Із цих видань були додатки із кольоровими фотографіями, якісь реклами і так далі. І я використовував цей візуальний ряд. Кілька європейських столиць, якісь цікаві кадри – я їх використовував і інтерпретував по-своєму", – згадав Сущенко.

Він зауважив, що ситуація дещо змінилася, коли він потрапив до колонії.

"Коли я вже потрапив у колонію, мені написала листа одна німецька художниця достатньо успішна, вона підтримую наших політв'язнів, і вона, розуміючи мій цей голод, цю спрагу на візуальний ряд, почала мені вирізки із різних старовинних журналів надсилати. І я їх використав, безумовно", – зазначив колишній політв'язень.

"Крім того, я попросив своїх рідних – у мене велика колекція фотографій із Франції особистих – і вони також роздрукували надіслали мені. І, таким чином я почав творити. Якісь комбінації, експромти, експерименти. І ви стали свідками – що вийшло, що не вийшло – судити не мені", – підсумував Сущенко.

Нагадаємо, дещо раніше стало відомо, що у звільненого з російського полону українського журналіста Романа Сущенка проблеми з оперативною пам'яттю.

Відомо також, що Сущенко подарував картину своєму адвокату.

Довідка: Власного кореспондента "Укрінформу" у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня 2016 року йому висунули звинувачення у шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. Українська розвідка спростувала цю інформацію.

Мосміськсуд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув'язнення в колонії суворого режиму, а 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення законним.

8 лютого українському журналистові Роману Сущенку виповнилося 50 років.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook