Сущенко подарував посольству України у Бельгії копії своїх "в'язничних" картин
Колишній політв’язень Кремля, кореспондент "Укрінформу" Роман Сущенко на зустрічі з представником України при ЄС Миколою Точицьким подарував українському диппредставництву авторські репродукції картин, написані ним у в’язниці
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".
Візит Сущенка до Брюсселя був організований за сприяння Посольства України в Королівстві Бельгія та дав йому можливість безпосереднього спілкування з українським дипломатичним корпусом, представниками європейських інституцій, включаючи Європейську службу зовнішніх справ та Європарламент.

"Таке спілкування є дуже необхідним усім нам. Воно нагадує, що люди, які все ще перебувають у російський неволі, продовжують страждати і боротися за Україну. Вони виявляють патріотизм, мужність і самовідданість. Тож ми будемо й надалі привертати увагу європейців до наших громадян, безневинно, за власні переконання, засуджених кремлівським режимом. Європа може і повинна сказати своє вагоме слово у захисті цих людей та у стримуванні агресора. Адже ці українці, як і наші солдати на фронті, виборюють для України ті самі цінності, на яких тримається весь Європейський Союз", - зауважив на зустрічі Точицький.
У свою чергу Сущенко розповів про зусилля, яких він разом із іншими колишніми політв’язнями Кремля докладає для визволення українців, які все ще перебувають у російському полоні – як в окупованому Криму та в непідконтрольних уряду окремих районах Донецької та Луганської областей, так і в самій Росії.

"Тільки за офіційними даними їх 115 - українців, кримських татар - всіх громадян України, які залишаються у російських тюрмах. Ці люди є заручниками, яких Кремль захопив, щоб тиснути на Україну. Кожен день у неволі - він є вкраденим у цих людей, у їхніх родин, у дітей, які позбавлені можливості бачитися з батьками. Ми, ті, хто щойно отримав волю, у тому числі завдяки європейській солідарності, це розуміємо, як ніхто інший. Саме тому ми будемо продовжувати домагатися звільнення всіх українських політв’язнів, які були кинуті за російські грати свавільно і безпідставно, з порушенням усіх можливих норм міжнародного права та презумпції невинуватості", - сказав колишній в'язень Кремля.
Нагадаємо, Сущенко написав Макрону листа з подякою.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна
- 00:25 Іменини Юрія: Привітання, смс і листівки
- 00:13Як виглядає турнірна таблиця Прімери з двовладдям "Барселони" та "Реала" ФОТО
- 23:59У Рівненській області 18-річний п’яний хлопець зарізав 90-річного дідуся
- 23:57"Барселона" розгромила "Мальорку", "Реал" виграв у "Еспаньола" й інші матчі Прімери
- 23:48Голова Верховної Ради розповів, що очікує на ОРДЛО після зустрічі Зеленського та Путіна
- 23:47Як виглядає турнірна таблиця Серії А, де "Ювентус" поступово втрачає лідерство ФОТО
- 23:42"Мілан" здолав у гостях "Болонью", "Лаціо" впевнено переграв "Ювентус" й інші матчі Серії А
- 23:35 ВАДА закликають до повного відсторонення Росії від Олімпіади ФОТО
- 23:34В Маямі художник з’їв роботу свого колеги
- 23:23 Екс-"динамівець" може очолити брестський клуб скандального Мілевського ФОТО
- 23:19США готують для України 250 мільйонів доларів на військову допомогу
- 23:13Курйоз дня: Як футболіст "Монако" сконфузився під час заміни Відео
- 23:03У столиці сталась жахлива ДТП за участю маршрутки Відео
- 23:03Найкращий український футбольний арбітр "отримав на горіхи" від лідера "Шахтаря" ФОТО
- 22:54Український форвард забив гол і заробив пенальті у переможному матчі в Данії Відео
- 22:49Як поліція охороняла на Майдані спокій під час мітингу проти капітуляції
- 22:44Зіркового тренера зустріли стоячи й овацією на першій грі після хіміотерапії Відео
- 22:37Українська біатлоністка розповіла про незвичний казус під час естафети ФОТО
- 22:36Українців пообіцяли зігріти цієї зими: Є газ та вугілля