UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Супрун розповіла про ситуацію з ліками проти туберкульозу

В останні роки в Україні ситуація з лікуванням туберкульозу покращилася, в тому числі й завдяки значному збільшенню закупівлі препаратів від цієї недуги

На цьому наголосила виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у своєму пості в Facebook, повідомляє Depo.ua.

 

"Завтра Світовий день боротьби з туберкульозом – хворобою, від якої в Україні щодня помирають близько 10 людей. В останні роки ситуація покращилася, зокрема завдяки доступу до безоплатної діагностики й нових препаратів. Україна повністю фінансує закупівлю ліків проти туберкульозу, а завдяки співпраці з міжнародними організаціями нам вдалося збільшити їхню кількість майже у 40 разів", – повідомляє Супрун.

 

Для прикладу вона нагадала, що препарат Лінезолід міжнародні організації минулого року закупили за ціною 0,27 долара, а МОЗ України у 2014-му році цей самий препарат купляв за 2,85 долара.

 

"Це в рази більше ліків, які ми зможемо надати пацієнтам безоплатно", – додала Супрун.

 

Ще одна проблема в тому, зазначає очільниця МОЗ, що через тривале й безконтрольне використання антибіотиків в радянські часи Україна залишається однією з країн, де найбільш поширені стійкі до лікування форми хвороби.

 

"Це тяжка форма туберкульозу, лікування якої є більш тривалим, складним і дорожчим", – зауважує Супрун.

 

До того ж, за даними ВООЗ, близько 23% випадків захворювання в Україні не виявляються.

 

Та головне, наголошує в.о. міністра охорони здоров'я, що туберкульоз виліковний, навіть у більшості тяжких випадків.

 

"Сьогодні українські пацієнти мають доступ до діагностики й якісного лікування. Якщо є покази лікаря, треба вчасно пройти діагностику та, в разі виявлення хвороби, розпочати безперервний прийом препаратів. Щоденне вживання ліків та регулярний контроль перебігу хвороби у медичного працівника – основна умова одужання", – пише Супрун.

 

У багатьох розвинених країнах, за її словами, вже відмовились від практики тривалої госпіталізації через високий ризик перехресного зараження пацієнтів.

 

Пацієнт-орієнтовані підходи, що впроваджуються зараз в Україні, передбачають, зокрема, перехід на амбулаторне лікування, якщо немає спеціальних застережень. Це допоможе розвантажити лікарні й створити гідні умови для тих пацієнтів, які обов’язково потребують стаціонарного лікування від туберкульозу.

 

"Ліквідація туберкульозу до 2030 року є спільним наміром усього людства. Україна може впоратися із цим завданням, якщо ми продовжимо вживати системних заходів", – впевнена Супрун.

 

Вона зазначає, що для покращення ситуації із захворюванням Кабміном розроблений середньостроковий стратегічний документ – Загальнодержавна цільова програма протидії ТБ, яка наразі знаходиться на розгляді комітетів Верховної Ради.

 

"Системне втілення цієї програми на національному рівні допоможе кардинально змінити ситуацію з туберкульозом та врятувати життя тисяч людей", – додала Супрун.

 

Нагадаємо, 23 березня Уляна Супрун заявила, що Міністерство охорони здоров'я виступає за запровадження кримінальної відповідальності за продаж ліків без рецепту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"