Супрун хоче заборонити рекламу цілителів

МОЗ розробило новий законопроект про рекламу лікарських засобів

Про це повідомила в. о. міністра Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Нині в Україні ринок реклами регулюють майже 10 різних законних та підзаконних актів, натомість на практиці вони не працюють. На наше переконання, це відбувається через те, що відсутній належний контроль – адже виявлення порушень та накладання штрафних санкцій розпорошені між різними державними органами влади, а МОЗ взагалі за законом викинуто з цього процесу. Тому наша команда розробила законопроект, який має встановити чіткий контроль за змістом реклами ліків. Головна мета - уникнути маніпулювання інформацією про препарат та його властивості, а також гармонізувати чинне законодавство з нормами ЄС", - написала Супрун.

Основні пункти законопроекту:

- Обмеження змісту реклами відповідно до директив ЄС (заборона реклами цілительства та нетрадиційної медицини; заборона залучення до реклами конкретного препарату відомих людей, акторів,
що зображають медпрацівників; заборона інформації, що ліки призначені виключно для лікування дітей;
зміст реклами має відповідати інструкції про застосування лікарського засобу).

- Законопроектом передбачено чітке визначення фахових медичних видань, де дозволена реклама ліків непередбачених законом, а також розробка та затвердження Урядом окремого Порядку реклами лікарських засобів спрямована на медичних та фармацевтичних працівників.

- За МОЗ закріплюються функції контролю та моніторингу. Встановлюються чіткі штрафні санкції до телерадіоорганізацій за рекламу лікарських засобів з порушенням законодавства. Такі санкції надається право застосовувати Нацраді з телебачення і радіомовлення - у розмірі 5% від ліцензійного збору за 1 порушення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна