Суддя не долучив до справи Сенцова-Кольченка експертизу на екстремізм

Суддя військового суду в Ростові-на-Дону відмовив адвокатам українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка в залученні до справи соціогуманітарного дослідження, яке підтверджує відсутність екстремізму в їхніх діях
Depo.Влада
7 серпня 2015 20:34
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

Адвокат Сенцова Дінзе просив долучити соціогуманітарне дослідження, яке робив фахівець з екстремізму з СПБГУ Дмитро Дубровський.

Фахівцеві були надані матеріали про запобіжний захід Олегу, пояснення друзів і знайомих Сенцова, а також матеріали по Ярошу і "Правому сектору".

За словами Дінзе, фахівець дійшов висновку, що Сенцов - громадський активіст і свідчень його участі в діяльності "Правого сектору" немає.

З аналогічним проханням виступила адвокат Кольченка.

Однак суд оголосив рішення Верховного суду Росії, який за позовом Генпрокуратури визнав українські "Правий Сектор", УПА, УНА-УНСО, "Братство" і "Тризуб" екстремістськими організаціями. Дослідження суд долучати відмовився.

Більше того, суд виніс чергове попередження всім трьом адвокатам: Дінзе, Сидоркіній і Самохіну - про те, що ними порушується рішення суду Росії - "суд визнає ваші дії незаконними і виносить попередження".

Наступне засідання призначено на понеділок, 11 ранку. Суд на прохання захисту призначив дебати на 19 серпня.

Раніше суд відмовився долучити офіційні довідки від "Правого сектора" за підписом Яроша про те, що Олег Сенцов і Олександр Кольченко не є членами організації та партії.

Як повідомлялось, Кольченко в російському суді визнав свою участь у підпалі офісу "Партії регіонів" у Криму.  При цьому він підкреслив, що не має відношення до "Правого сектору". "За переконаннями я анархіст і антифашист. Націоналістичні переконання не поділяю", - сказав він.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua