Суддя заборонив Надії Савченко кивати під час засідання

Сьогодні в Донецькому суді триває засідання у справі Надії Савченко - допитають потерпілих і свідків звинувачення
Depo.Влада
30 вересня 2015 11:40
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Новую газету".

Головуючий Леонід Степаненко попереджає публіку і журналістів, як треба "правильно поводитися" під час засідання.

Серед іншого - під час засідання "не можна кивати". Кивки та інше, за словами судді, можуть "відволікти суд від правосуддя".

Почавши засідання, судді пішли радитися щодо вчорашнього клопотання адвокатів Савченко, які, просили припинити кримінальне переслідування їхньої підзахисної в частині епізоду, пов'язаного із замахом на життя потерпілої Елли Бурик (виступала в суді вчора). Підстава, на яку посилалися захисники - Бурик є громадянкою України і, як вона сама зізналася у суді, сама ніколи не зверталася до правоохоронних органів своєї країни із заявою про злочин.

Судді постановили, що на даному етапі зняти звинувачення за цим епізодом неможливо - необхідно вивчити всі матеріали справи.

Нагадаємо, вчора допит Савченко у залі суду з урахуванням перерви тривав близько чотирьох з половиною годин. Льотчиця розповіла про те, як опинилася в місті Щастя Луганської області, про власне затримання і про те, що відбувалося, коли її привезли до Росії.

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар"  влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України.  10 червня Московський міський суд продовжив арешт Савченко до 30 вересня 2015 року. Їй загрожує до 25 років ув'язнення.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua